Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szektásoknak, szektatagoknak...

Szektásoknak, szektatagoknak van bármi önbecsülésük, büszkeségük, egyéniségük?

Figyelt kérdés
Legyen szó bármilyen szektáról, vallási, táplálkozásügyi, ezoterikus, vagy más egyéb, én nem tudom felfogni, ki és miért lesz tag. Személy szerint a szektás emberektől irtózom a legjobban ezen a világon. Azoknak az embereknek, akiknek konkrétan megmondják, hogy miben higgyenek, nem csak hogy önálló gondolatuk nem sok lehet, de még veszélyesek is. (Például voltak olyan szekták, ahol a vezető gyilkosságra szólította fel a tagokat, és azok engedelmeskedtek...) Akik vallás szerűen hisznek olyan dolgokban, amiket más EMBEREK találtak ki, azok hihetetlenül rövidlátóak. Ismertem szektás embereket, szó szerint rázott a hideg tőlük. Olyanok mint a gépek, amiket beprogramozott a vezetőjük, és csak azt ismételgetik, amit a "mester" mond... Mikor jön el az életben egy olyan szintű kétségbeesés, mikor keseredik meg valaki annyira, hogy úgy gondolja, hogy egy akármilyen szektához való csatlakozás lehet a helyes megoldás az életében? Ezek az emberek tudnak gondolkodni? Van önálló akaratuk? Vagy még ahhoz is gyávák (vagy hülyék) hogy utána gondoljanak bárminek is? MIÉRT LESZ VALAKI AGYATLAN SZEKTÁS???

2018. máj. 24. 15:57
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:
A Covid féle szekta abból a szempontból durvább, hogy ott megpróbálják belőled kikényszeríteni a dolgokat. Gerilla módon, a haláloddal riogatnak, ha nem oltasz, ami, amíg semmit nem tudunk a vakcináról, vagy igaz, vagy nem. De a lényeg, hogy egy átlagos ember Jehovának modjuk saját akaratából fog menni. Nem kétséges, egy elveszett ember számára lehet a paradicsom a jehova közösség... (ideig-óráig), vannak sikersztorik, hogy két csinos fiatal pár egymásra talált a jehova otthonban, meg ilyesmik... Csak valahogy átlengi ezt az egészet ez az eszme... Ez a beskatulyázás...Én ez ősi törtvényekben hiszek, a évszakok ciklusaiban, a vízben, a melegben, a természet csodáiban. Nem abban, amit valaki, jelen esetben Jehova kitalált, és elkezdte letunkolni másnak a torkán tanait, már ha így volt. Ha valaki megtalálja a maga belső békéjét, annak kincs szükslge rá, hogy szektát alapítson. Mert a belső békéjét mindenkinek magának kell megtalálnia, a saját személyes útján. Mert mindenki csak a saját életét tudja élni, abból tud kiindulni, lehet, hogy az a kinyilatkoztatás, ami velem kompatibilis, mással már nem. Csak ugye, a szekta ezt nem tűri, ha neked más a véleményed akkor próbált meg elfojtani, és írd felül azzal, amit Jehova is elfogadna. Tehát szektásnak lenni igazából egy tagdíjas liberális börtön. Nem tagadom, van olyan pillanat, amikor az embert elkapná a csatlakozhatnék. Mikor jehova esküvőn csomó csinos szektás lány szép ruhában felsorakozik, arra várva, hogy egyszer majd legyen nekik is jehovás férjük.. Igen, vannak ilyenek. De én legszívesebben odamennék egy ilyen nőhöz, kipróbálnám hogy tetszünk-e egymásnak, ha igen, mégtovább mennénk, na és akkor kezdődne a háború: Én tudnám-e őt meggyőzni, hogy lépjen ki, és maradjunk együtt, Vagy ő győzne meg engem, hogy lépjek be hozzájuk, és maradjunk együtt. Mert ez csak így működök arrafele. A jehováknál nem tudom pontosan mi van, őket csak példának hoztam, hogy talán arrafele is hasonlóan működnek a társkeresési dolgok.
2023. máj. 29. 01:40
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!