Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok Pelsőczy Réka...

Tgt kérdése:

Mit gondoltok Pelsőczy Réka színésznő véleményéről, aki szerint a metoo mozgalom a férfiak kiherélése?

Figyelt kérdés

"Lényegében kiheréljük a férfiakat – én ebben nem szeretnék részt venni… Egy férfinak mindig is dolga volt, hogy hódítson, és most hirtelen bűnnek kikiáltani azt, ami eddig teljesen normálisnak számított, és meghurcolni ezért – ettől nekem inkább hányingerem támad.”


[link]


2018. máj. 25. 15:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
71%

#10

Nem a kampányindító történésekről beszél bárki is, bár azok része is bemondáson alapszik, hanem a kampányhoz csatlakozó, indifferens nők túlkapásairól.

Jó lenne, ha ezt nem forgatnátok ki!

2018. máj. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
32%

"a kampányhoz csatlakozó, indifferens nők túlkapásairól."


Hol olvashatnék ezekről a túlkapásokról amik akkor szerinted egyenlőek a metoo kampánnyal??

2018. máj. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
76%

#12

Az egyoldalú tájékozottságod (vagy tájékozatlanságod?) több mint érdekes.

A Google neked is a barátod, keress rá, én nem kapirgálok neked.


De tessék itt van Liam Neeson véleménye.

RTE csatornán futó The Late Late Showban nyilatkozott.


Neeson példaként egy itthon kevésbé ismert esetet hozott fel. Garrison Keillor a Minnesotai Közrádiónak (Minnesota Public Radio) dolgozott íróként és bemondóként, és tavaly kirúgták, amiért "helytelenül viselkedett egy kollégájával".


Keillor az esetről nyilatkozva egy helyi lapnak elmondta:


"A kezemet egy nő hátára tettem. Meg akartam simogatni a hátát, miután elmesélte nekem, hogy boldogtalan, a hátán azonban nyitva volt a blúz, és a kezem körülbelül 15 centi távolságot tett meg felfelé. Ettől visszahőkölt, és én bocsánatot kértem. Még egy bocsánatkérő e-mailt is küldtem később, és azt válaszolta, hogy nem haragszik. Megmaradt köztünk a baráti kapcsolat egészen addig, amíg az ügyvédje fel nem hívott telefonon."

[link]

2018. máj. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
27%

ma 19:08


Először is azt gondolom ha a metoo erről szól akkor nyilván esetek tömkelegét fogod tudni felhozni nem egy darabot, másrészt ez nem a metoo kampányt használva esett meg amiről a színész beszél. Olyan eseteket légyszi amikor a metoo mozgalmat használva történtek ilyen esetek százával esetleg ezrével, nem tudom milyen súlyos a helyzet, de kíváncsivá tettél.

2018. máj. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
67%

#14

Jézusom, te tényleg ennyire korlátolt vagy, vagy csak kötözködni akarsz?

Mi a fenét akarsz még?

Hogy metoo-s pólóban mondja el a sérelmét a másik fél, hogy te felismerd a problémát?

Szövegeltek szerte a világban, de amíg fiatal – vagy nem is annyira fiatal – nők és gyereklányok mellkidobós, szopószájas, pucsítós szelfikkel árasztják el milliószám a közösségi médiát, aztán durcásan közlik, hogy „bocsi, ez csak mutiba van, nem vagyok én k…va, mit képzelsz, hogy beszólsz?”, akkor azért elgondolkozom.

Neked is ezt javasolnám!

2018. máj. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
35%

ma 20:07


Ne legyél ideges! Ami nem metoo az nem metoo, fogadd el. De még ha fellépett volna a metoo-s nyilvánosságot vállalók között bárki akkor sem minősítené a kampányt egy két eset, de nem történt ilyen. Ha történne biztos vagyok benne, hogy azok a színésznők például akik beleálltak ebbe a saját vallomásaikkal egy emberként ítélnék el azt, hogy valaki ezeket az eseteket akarja használni mások lejáratására.

2018. máj. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
66%

#16

Na akkor fussunk neki még egyszer és részemről utoljára!


Nem vagyok ideges, ahhoz nekem ennyi roppant kevés!:)

Veled az a baj, hogy erősen kevered a szexuális erőszakot, a szexuális zaklatással, utóbbiról szól a metoo.

Szexuális zaklatás pedig bármi lehet, amit egy nő annak tart.

A szexuális erőszak viszont bűncselekmény és nem keverendő

a metoo-val.

A metoo-mozgalommal olyan vádaskodásokkal és ítéletekkel találkoztunk a médián és a közösségi oldalakon keresztül, melyekben a vádlottaknak lehetőségük sem volt válaszolni és megvédeni magukat – ezzel pedig egy polcra helyezték őket a szexuális bűnözőkkel.

2018. máj. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
21%

"A metoo-mozgalommal olyan vádaskodásokkal és ítéletekkel találkoztunk a médián és a közösségi oldalakon keresztül.."


Na én ezeket szeretném megnézni, mutasd, tényleg kíváncsi vagyok, de csak írod az újabb hsz-eket érdemi tartalom nélkül.


Egyelőre én ezt tudom róla:

[link]


Te pedig rá akarsz erőszakolni valamit aminek te szeretnéd látni. Szegény metoo nem tehet róla hogy te minek akarod kiforgatni akkor sem, ha bizonyosan léteznek és léteztek és fognak is létezni olyan esetek mikor túlzásba esik egy idióta nő egy munkahelyi esetben mondjuk. Attól azt még nem azonosíthatod a metoo-val csak hogy degradálhasd mert neked úgy a szimpi.

2018. máj. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
43%

Mindig az volt ezekre a felvetésekre a válaszo, hogy aki nem látja a különbséget az udvarlás és a szexuális zaklatás között, az inkább ne is udvaroljon.


Persze biztos előfordulnak túlkapások is, de a #metoo valós zaklatásokról szól.

2018. máj. 26. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
73%

Ha egy nőt megerőszakolnak, tegyen azonnal feljelentést.

Ha egy nőnél bepróbálkozik egy férfi és neki ez nem tetszik, utasítsa vissza.

De az, hogy tíz évvel később rinyálunk valami miatt, amibe tíz éve önként belementünk, vagy éppen bizonyíték nélkül azt teszünk tönkre, akit csak akarunk - az legalább annyira elítélendő, mint a szexuális zaklatás.

2019. nov. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!