Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Más is van, aki a Momentumra...

Más is van, aki a Momentumra szavazna, de csak ha külön indulnak, ha belemennek az összefogásba, akkor nem?

Figyelt kérdés

Eddig teljesen nyilvánvaló volt, hogy ők mindenkitől függetlenül indulnak. Most azonban már az is felmerült hogy a Jobbikkal meg Gyurcsánnyal is képesek összefogni, sőt postáskodnak is a két oldal között. Ez csak nálam verte ki a biztosítékot?

Én örülnék ha egy független fiatalokból álló párt is képviselné magát a parlamentben és úgy terveztem, hogy szavazok a momentumra. De ha összefognak az MSZP-vel vagy Jobbikkal és visszaléptetik a jelöltjüket és azt várják a szavazóiktól, hogy mondjuk egy leszerepelt MSZP-sre szavazzanak, csak mert az a legesélyesebb, hát tőlem aztán hiába várják. Ha ezt megteszik, akkor én már csak azért is a FIDESZ-re fogok szavazni. Ezzel büntetném őket, mert én mint momentum szimpatizáns elárulva érezném magam, ha a momentumosok, akik 1 éven át azt hangoztatták, hogy ők senkivel nem fognak össze, beállna a leszerepelt ellenzéki pártok mögé.



2018. márc. 10. 19:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
Így van. DK, Jobbik, MSZP kizárva.
2018. márc. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Én a momentumot nem nevezném pártnak
2018. márc. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha nem a legerősebb helyi ellenzéki jelöltre szavazol, akkor gyakorlatilag a FIZESD-re szavazol. Ezzel nincs is baj, ha a jelenlegi kormánypárttal szimpatizálsz, nem kell ehhez ilyen nyakatekert indokokkal előjönni.

Ha kormányváltást akarsz, akkor viszont a legerősebb (esetleg a közös jelölt, ha lesz) az egyedül helyes választás, bárki lesz is az.

2018. márc. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, ez egy korrekt elvszerű magatartás. Bárcsak minden politikus rólad venne példát.
2018. márc. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Milyen kormányváltást?! MSZP-DK-Jobbik-LMP-Együtt kormányt??? Ezek még ellenzékben is csak marják egymást. Eleve teljesen különböző ideológiájú pártokról van szó. Az ország teljesen kormányzásképtelen lenne.


Én a Momentumot szeretném ha minél nagyobb arányban lenne jelen a parlamentben, hogy legyen végre valaki a sok vén szar között, aki a fiatalság érdekeit is képviseli.

2018. márc. 10. 20:30
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
A momentum szabálytalanul gyűjtötte az aláírásokat. Nem érdemes rájuk szavazni csalók ! [link]
2018. márc. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%
Kedves Kérdező! Ha tanulmányozod a választási törvényt, akkor rá fogsz jönni, hogy csak akkor nem erősítik a legnagyobb (FIZESD) pártot a töredékszavazatok, ha a legesélyesebb ellenzékire szavazol. Ha minden ellenzéki szavazó így tesz, akkor egyes körzetekben lesz esélye a Momentum jelöltjének is. Lehet, hogy ez nem a te körzeted lesz, lehet, hogy a listás helyeken fog bejutni mint közös jelölt. De csak így van esély jelenleg a kormányváltásra.
2018. márc. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
2018 már nem lesz meg. Nem is ó ragaszkodom most a kormányváltáshoz, mert ezekkel az ellenzéki pártokkal így együtt kormányzásképtelen lenne az ország, én egy erős Momentumot szeretnék látni a parlamentben, amely 4 év alatt képes annyira megerősödni, hogy 2022-ben önmagában mindenféle szövetség nélkül legyőzze a Fideszt.
2018. márc. 10. 20:43
 9/11 anonim ***** válasza:
Kedves heteske! Hiába hazudozol, nincsenek olyan dolgok a választási törvényben, amit te állítasz.
2018. márc. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
63%

#8:

Szerintem pont a Fidesz túlhatalma a tökéletes példa arra, hogy miért nem jó az, ha egyetlen nagy párt van kormányon úgy, hogy semmiféle egyezkedésre nincs rászorulva.

Hollandiában, Svédországban pl. teljesen normális, hogy négy-öt párt alakít kormányt, ennélfogva a politikusoknak meg kell dolgozniuk ezért, folyamatosan ütköztetniük kell az érveiket, terveiket. Véleményem szerint ez visz leginkább előre egy országot, nem az, ha van egy 50%-os kormánypártunk, amely azt csinál, amit akar.

2018. márc. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!