Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A vezetéknevemet meg tudom...

A vezetéknevemet meg tudom változtatni?

Figyelt kérdés
Ha igen akkor milyen engedélyezett vezetéknevek vannak magyarországon?

2018. máj. 31. 22:34
 1/2 anonim ***** válasza:
28%
Megváltoztathatod, mert a névviselés alapjog, és nincsenek "engedélyezett" vezetéknevek. Ma már keresztnevek sincsenek. Régen valóban volt egy lista, amiből szabad volt választani, aztán ezt törölték, de jöttek az MTA okostónijai, hogy mindent fonetikusan kell írni, ezért lett annyi Dzsenifer meg Szintia. (Cigányéknál, persze - én találkoztam Sztojka Szandokánnal és a fiával, Csármánderrel is.) Ma már olyan nevet adsz, amilyet akarsz, legfeljebb a gyerekeden fog röhögni mindenki élete végéig.
2018. máj. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet történelmi vezetéknevet választani, pl. Kossuth vagy Zrínyi, egyébként akármit.
2018. máj. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!