Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit illik vinni az alábbiakban...

Mit illik vinni az alábbiakban leírt temetési ceremóniára?

Figyelt kérdés
Hamvasztás után a temetőben lesznek szétszórva a hamvak. Nem is lesz sírhely. Hogyan vigyek koszorút? Vagy mit illik vinni? Tulajdonképpen egy megemlékezés-szerűség lesz.
2010. jún. 15. 21:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha lesz valami szertartás, akkor szerintem vihetsz koszorút. Ha az sem, nem hiszem hogy kell... Max viszel egy szál virágt a torra, vagy odaadod a családnak.
2010. jún. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
urnás temetéskor nem szokás koszorút vinni, csak egy szálvirágot.
2010. jún. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk szokás urnás temetéskor is koszorút vinni, persze nem akkor ha a hamvakat szétszórják. Mondjuk fura választás a temető ilyennel még nem találkoztam! Pár hónapja egy idős bácsi halt meg, nem volt senkije, csak egy élettársa, és mi, illetve még egy ismerős család, akikkel gyakran látogattuk. Az utóbbi években sokszor mondogatta, hogy nem akar a terhünkre lenni, elvégre semmi közeli rokoni szál nem fűz minket hozzá, miért nekünk kéne intézni és fizetni a temetést (a helye megvolt a felesége mellett), úgy sem lenne kit meghívni rá... A szívem majd meg szakadt mindig, amikor belekezdett, próbáltuk nyugtatni mindig hogy ez nem teher, de aztán 1 éve előállt a nagy ötlettel. Az volt a végakarata, hogy hamvait elvigyük egy közeli csatornához, és beleszórjuk. Amellett nőtt fel, ott is szeretne nyugodni. Felöltöztünk szépen feketébe, autóba ültünk, és megtettük. Mindenki bedobott a vízbe egy szál nárciszt. Rövid volt, de iszonyatosan megható!

Bocsánat hogy itt rizsázok, csak egy kicsit elragadott a hév! :)

Koszorút szerintem ilyen szertartásra fölösleges vinni, mivel nincs hova, mire rárakni! Szoktak csinálni ilyen kisebb "koszorúkat", ami inkább egy csokorra hasonlít, de még is temetésre való... esetleg egy ilyet lehet 3 szál virágból csináltatni, vagy tényleg csak egy szál valami szépet, amit utána az adott területen ott hagyhatsz, vagy hasonló! Én viszont a családnak semmiképpen nem adnám oda azt a virágot, amit a halottnak szántam! Biztosan egy adott részen lesz szétszórva nem az egész temetőben össze vissza, letenném arra a részre, és kész!

2010. jún. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!