Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az alsó szomszédom egy láncdoh...

Az alsó szomszédom egy láncdohányos. Elszívja a cigit és 2 perc múlva megint kint van az erkélyen és rágyújt. Nem tudom az abalkokat nyitva tartani miatta. Hogy tudnám megsziatni ezt a gyökeret?

Figyelt kérdés

Ha meg elfelejtem becsukni akkor azon veszem észre magamat, hogy áll a füst a lakásban.

Megverni nem akarom mert akkor kirúgnának a melóhelyemről.Ez az akaratgyenge igénytelen xardarab meg nem ér annyit, bár nagyon szívesen megtenném.



2018. jún. 6. 06:31
 1/9 anonim ***** válasza:
10%

Elvileg nem cigizhetne az erkélyen, úgyhogy ha megoldható, csinálhatsz olyat, hogy elmész a lakásszövetkezetbe, szólsz, hogy ez van, ők adnak egy ezzel kapcsolatos papírt, amit alá kell íratni a lakókkal, utána kiküldenek egy hivatalos felszólítást a faszinak, és ha szerencséd van, abbahagyja.

Ha nincs szerencséd, akkor a közterületeseknek kell szólni, amikor cigizik, ők jegyzőkönyvet vesznek fel, és majd lesz valami.

2018. jún. 6. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sajnos nem igen tudsz tenni vele semmit. De igazad van teljesen. Nekem meg állandóan belefőznek a szobámba. Állandó kaja szag stb. Annyira hárklis vagyok rá pedig. Mikor én főzök minden ajtót becsukok nehogy bemenjen a szobákba a kaja szag ez meg ide bas sza nekem a vegetás, ételkockás kajáit minden kajának ugyan olyan szaga van. Ez a panel mitcsináljak vele verjem meg mert főz?? 😂 Te se tudnál mitcsinálni egy szót nem szólhatsz neki. Az egésznap ugató visitó kis ge ciről már nem is beszélek, hajnal 6-tól fejhangon ugat. Egész lakótelep azt hallgatja sokan szóltak már neki de nem csinál semmit ezzel a döggel, még ő van megsértődve. érdekes módon más kutyák nem ugatnak.

Ezért megyek én lakni falura.

2018. jún. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

De, cigizhet az erkélyen.

Igénytelen xardarab? Értem. De te igényes vagy amikor kommunikáció helyett az első gondolatod a probléma megoldására, hogy jól megszívatod vagy jól megvered. Gratulálok neked, te is ugyanolyan mintapéldány vagy.

2018. jún. 6. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Beszéltem vele télen mert akkor fázik és ben a lépcsőházban cigizik.Áll a füst az egész lépcsőházban.Mondtam neki, hogy ez nem lesz így jó és, hogy mejnen le a ház elé ahogy mások is teszik.Erre csak azt mondta, hogy nemsokára jó idő lesz és akkor nem fog bent cigizni hanem kimegy az erkélyre.Nem akartam már vele tovább beszélni és elmondani, hogy az szintés szívás nekem, mert már ott voltam hogy felemelem és a földhoz vágom.Inkább elmentem.
2018. jún. 6. 07:15
 5/9 anonim ***** válasza:
A társasház házirendjétől függ, hogy lehet-e bagózni erkélyen. Nálunk balatoni üdülőben (magánszemélyeké és cégeké az apartmanok) most hozott a tulajdonosok közgyűlés határozatot, hogy nem lehet.
2018. jún. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ezzel csak az abaj, hogy a házirendben benne van, hogy tilos a lépcsőházban dohányozni és még is cigizik bent is.Nincs aki rászoljon, meg különben is mi van akkor ha a közös képviselő rászól?Semmi.A feleségem meg megkért, hogy ne szóljak hozzá és ne nyúljak hozzá mert nem akarja, hogy eldurvuljon a helyzet.
2018. jún. 6. 09:53
 7/9 anonim ***** válasza:

Kezdeményezd az erkélyen bagózás tiltásának közgyűlés napirendjére vételét, gyűjts hozzá aláírásokat.

Ma már sokan utálják a dohányzást.

2018. jún. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A lépcsőházi bagózást meg lefényképezném, kitenném faliújságra, kb. ezzel a szöveggel, hogy a megnevezett lakó dohányzik a lépcsőházban, a társasházi tiltás ellenére is, amire többször is felhívtad a figyelmét. Tekintettel arra, hogy ezt bírsággal a társasház nem szankcionálhatja, az egyetlen lehetőség a norma betartatására az, ha így módon a többi lakó elött megszégyeníted.
2018. jún. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A házirend ilyen szempontból nem sokat ér. Ha a törvény nem tiltja, hogy a lakásában vagy az erkélyén dohányozzon, akkor a házirend sajnos csak a hátsó kitörlésére alkalmas.
2018. jún. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!