Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Előfordult már veletek, hogy...

Előfordult már veletek, hogy csak azért nem (vagy "csakazértsem") vesztek/vettetek meg egy árucikket vagy igénybe egy szolgáltatást, mert?

Figyelt kérdés

A reklám hülyének nézi a vevőt.

A hirdetés szövege vagy tartalma debil.

Nyilvánvaló hazugság az egész.

Tisztában vagyok azzal, hogy a legtöbb reklám és egyéb hirdetés a legjobb színben akarja megmutatni azt, amit rád szeretne sózni, de vannak egészen nívótlan, kétéves gyerekek szintjén lévők is.

Melyikkel találkoztál, amely még fel is dühített?



2018. jún. 11. 10:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A hülyének nézésre a televíziókészülékek reklámjai a jó példák szerintem. Amikor megmutatják, hogy az ő terméküknek milyen kristálytiszta, éles és színekben gazdag a képe. És valóban, az ember csak ámul, miközben mindezt a saját készülékén nézi. Tehát az én tévém is tudja azt képminőségben, mint amit ők el akarnak adni. Szerintem ez a hülyének nézés iskolapéldája.
2018. jún. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem. Ha valami kell, mert épp azt szeretem, vagy épp arra van szükség, vagy épp az a megfelelő, akkor megveszem, függetlenül a reklámjától.

Hülye lennék csak a reklám miatt nem megvenni, ha egyébként elégedett vagyok vele.

2018. jún. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Első, ez tényleg nagyszerű példa!

Ha a te tévéd xarabb lenne,mint amit hirdetnek, amúgy sem látnád rajta a különbséget.


Második: nem olyasmiről beszéltem, amit már ismersz és bevált, hanem pl. egy csábító új akármiről.

Lehet, hogy ezt nem írtam le ilyen részletesen a kérdésben, de azt hittem, ez nyilvánvaló.

De azért köszönöm az eddigi válaszokat!

2018. jún. 11. 11:03
 4/12 anonim ***** válasza:

Csak azért mert valaminek sz ar a reklmája azért nem fogok "lemondani" egy adott árucikkről ami amúgy bevált.

Viszont reklám hatására sem vettem még meg egy dolgot sem. Ez nálam úgy nézki hogy esetleg valamire szükségem van mint mondjuk pár hónapja elkezdett hullani a hajam. A neten utána nézek hajhullás elleni cuccoknak véleményeket olvasok róla és az alapján döntök. Én az a nő vagyok akire semmit nem lehet rásózni ragaszkodom a kipróbált dolgaimhoz. Reklámokat meg amúgyse nézek mert ku rvára idegesít.

2018. jún. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem nézek reklámokat. :) Ami annyiban nem igaz, hogy ha nem is nézek tv-t, csak netezek, akkor is a pofámba tolják sajnos a reklámokat.

Nálam gyakorlatilag az összes idegesítő, de főleg a gyógyszerreklámokat utálom, olyan szinten, hogy csakazértse vagyok hajlandó bevenni semmit, a kötelezőn kívül persze. Már elegem van, hogy lassan a bal szemöldök bozontosodására is gyártanak külön gyógyszert, illetve azt sugallják, hogy pl. nem baj, ha túlzabálod magad, mint egy disznó, vegyél be egy ilyen bogyót, és megszűnik a szétpukkadok érzés.

2018. jún. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A "fogyasztó" update kaják reklámjait utálom, és emiatt akkor sem vennék, ha szeretném azt az ételt. Mikor kb. úgy adják el a cuccot, hogy ha ezt eszed vékonyabb leszel, ha vékonyabb leszel jobban tetszel másoknak, önbizalmad lesz, ettől pedig sikeres leszel, több pénzed lesz, magabiztosabbnak látszol, szeretni fogod magad ezért mások is szeretni fognak, boldog leszel, gazdag, és szép, ha az én szottyadt kiflimet választod a bolti vizeskifli helyett, attól rendesen ki tudok borulni. :D Volt hogy a kedvenc nasimra rákerült az update1 mert összeborultak norbival, és onnantól kezdve nem vettem meg.
2018. jún. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

3: Nem értettem félre.

Nem azt írtam, hogy bevált. Ha nem használtam, akkor is tetszhet valamiért, akkor is tudhatom, hogy nekem megfelelő lesz.

Na mindegy.

A lényeg, hogy nem fog eltántorítani egy bugyuta reklám :D

2018. jún. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 TappancsMancs ***** válasza:

A tv-s példa tetszett, csak nem helytálló.


A tv-ben mutatott tv készülék reklám nézése semmit se jelent a téren, hogy akkor az enyém is tud olyat csak azért mert a sajátomon nézem. Tehát nem látszik a különbség pontosan ezért, mert lekonvertálja a saját tévé minőségére a reklámot.


Teljesen mindegy milyen tv-n nézzük jón vagy vacakon mindig a sajátunk képminősége látszik. Nem is látszódhat más. Valamint az ilyen tv-ben leadott televízió reklámok célja se az, hogy szebbet lássunk mint a sajátunk.

2018. jún. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Mansour ***** válasza:

"Viszont reklám hatására sem vettem még meg egy dolgot sem."

Csatlakozom!

Engem maga a reklám és marketing dühít fel. Az hogy a mai világban már fontosabb a marketing, mint maga a termék.

Ennek ellenére azt mondom, hogy vannak azért elfogadható, sőt szerethető reklámok is, de alapvetően én annak örülnék, ha a marketing büntetendő cselekmény lenne... :)

2018. jún. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem csak akkor legyen büntetendő cselekmény a marketing, ha nem hozza a termék, amit a reklámban ígértek. Ha nem változik meg tőle gyökeresen az életem, ha nem önt el a mennyi boldogság, amikor belekóstolok, és földöntúli ragyogása se lesz a hajamnak, és nem fogok 20 évesnek kinézni 50 évesen egy szemránckrémtől, és a kávéjuktól se jut eszembe valami ragyogó ötlet, akkor igenis büntessék meg őket, mert valótlant állítottak. Amerikában már tudják az ilyesmit, és vigyáznak is az ilyenekkel: ha az Amazonas frissességével reklámozzák a sampont, vagyis a hölgy a reklámban a dzsungel közepén a vízesésnél tisztálkodik, ott bizony kiírják a reklám alatt a figyelmeztető szöveget alul, hogy ne moss hajat a dzsungelben. :)
2018. jún. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!