Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Zavar-e titeket, ha egy...

Zavar-e titeket, ha egy üzletben az eladók (vagy egyéb szolgáltatást nyújtók) letegeznek?

Figyelt kérdés

Gyűlölöm, ha egy üzletben letegeznek. 30 éves leszek januárban. Ha bemegyek a Vodafone-hoz vagy a Telekomhoz, "Szia". Ha bemegyek egy butikba, "szia".

A pláza minden üzletében, Mekdönciben, KFC-ben: "szia".

A buszsofőr a BKV-n letegez. Milyen munka már ez?


Az oké, hogy ha összeismerkedem egy fodrásszal vagy kozmetikussal, akkor tegeződünk. De igenis, adjuk meg egymásnak kölcsönösen a tiszteletet, ha nem ismerjük egymást annyira, mivel nem őriztünk együtt disznót.


Németországban például ki is tennék az olyan eladót, aki tegezve szolgálna ki.


2017. szept. 20. 19:58
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
:) És most én is tegeződtve szólítottam meg Önöket, micsoda anomália!
2017. szept. 20. 20:01
 2/25 anonim ***** válasza:
86%

Miért, 29 évesen köszönjenek neked csókolommal?

Nem, engem nem zavar.

2017. szept. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
82%
Engem nem zavar, de attól is függ milyen stílusba mondják. Ha tisztelettudóan egyszerűen az jó, de a hellóoo sziaaa az nem illendő.
2017. szept. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
83%
Engem meg az zavar, ha magáznak. Ledobja tőle az agyam az ékszíjat. Nem a középkorban élünk, ahol még a saját szüleit meg házastársát is magázta az ember.
2017. szept. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
87%
Engem is tegeznek a legtöbb helyen, és örülök neki. Nem szeretem a magázódást, vannak helyek, ahol kell, és hideg is a légkőr meg távolságtartó. A tegeződés sokkal személyesebb, közvetlenebb. Nem akadok ki, simán letegezem én is.
2017. szept. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
65%

Én megértem, hogy a kérdezőt mi zavarja, és igaza van. Engem is zavar, hogy csak úgy simán letegeznek. Azért elég fura, hogy bemegyek egy butikba, és 18 éves kislány egyből szia, segítsek? szöveggel jön elém.

Én csak azért is, magázódva válaszolok neki.

Adjunk már egy kis tiszteletet egymásnak.

Ahogy az iskolában, ügyintéző irodákban sem tegezzünk le senkit, így elvárható, hogy egy boltban sem tegezzünk le senkit.

Mondom ezt úgy, hogy szívesen tegeződök bárkivel ha ezt előre megbeszéljük.

45/N

2017. szept. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
71%
Engem meg tökre lehangol ha új csaj jön a helyi kisboltba akinek úgy köszönök, hogy szia, erre jónapotozik... nem hibáztatom, csak amikor már huszonévesek nem tegeznek vissza, az már biztos azért van mert 70 felettinek látszom. Viszont a pékségbe meg én nem tudom tegezni az eladót, pedig mindig sziáz. Az meg biztos rólam gondolja, hogy milyen vagyok már. Mondjuk az elején kicsit furcsa volt, de annyira nem zavart. Egyébként barátságosabb is így, mikor valahova rendszeresen járok, és hát ha nem is beszélgetünk, de kicsit ismerősök vagyunk, mégsem vadidegenek.
2017. szept. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
80%
Szia!:) Engem nem zavar ha tegeznek, mert az fiatalít. A tiszteletet tegezve is meg lehet adni. Jobban idegesít ha 20 éves lányok mondják, hogy csókolom. 42/F
2017. szept. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
76%
Úgy gondolom, a legtöbb 30 év körüli ember, legyen az férfi vagy nő, nem szeretik ha magázzák, és ilyen korban sokkal többen "haragszanak" azért, ha magázzák őket. Egyébként szerintem igazuk is van, mert ilyen korban egyáltalán nem mondható idősnek az ember. Nyilván egy hivatal vagy hasonló hely az más, hiszen ott egy 16-17 éveset is általában magáznak. De egy butikban, boltban, hasonló helyeken szerintem ez inkább mondható közvetlenségnek mint tiszteletlennek.
2017. szept. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
20%
Zavar. Ma már kevesen ismerik az illemet. Attól nem fogom magam fiatalabbnak érezni, ha egy idegen letegez. Nem kell csókolommal köszönni, hanem Jó napot kívánok a megfelelő köszönés
2017. szept. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!