Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak én vettem észre, hogy az...

Csak én vettem észre, hogy az elmúlt néhány évben gyökeresen megváltozott a magyarok Nyugat-Európáról alkotott képe?

Figyelt kérdés

Néhány évvel ezelőttig a Nyugat volt a megtestesült csoda, az álomhely, a gazdagság szimbóluma a legtöbb magyar számára.

Manapság viszont szinte egyáltalán nem találkozom ezzel a mentalitással, sokkal inkább negatívan tekintenek a tőlünk nyugatabbi világra.


2018. jún. 12. 13:44
 1/4 Mansour ***** válasza:
100%
Hát, az enyém nem változott. Sok emberé valószínűleg igen. Mondjuk Nyugat-Európa sem pont ugyanaz már, mint ami a 90-es években volt...
2018. jún. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem ez részben annak is köszönhető, hogy akik álomhelynek, a gazdagság szimbólumának tekintették a nyugatot, azok jó része már nyugaton lakik vagy dolgozik. Azok maradtak otthon, akik sokkal inkább negatívan tekintettek a nyugati világra. Nyilván, te, otthon, főleg ezek hangját hallod, mert ők nem vándoroltak ki...
2018. jún. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 TappancsMancs ***** válasza:

Szerintem ezt nem sokan vallják, inkább a mézes bödön kép helyett egy reálisabb kép alakult ki, ami az információk miatt van.


Másik hogy mit értünk ez esetben a pozitív "csoda" és a negatív" véleménynek? Gazdaságilag és megélhetésben még mindig "csoda" a hazai átlaghoz viszonyítva. Mi lenne a negatív? Mondjuk, hogy ott is kell dolgozni? Mert az nem negatív.


Végül pedig ez sem egy vagy ez vagy az kérdés, van ami ott jobb és van ami kevésbé. Nem kell választani a jó és rossz között, sok összetevős dolog ez.

2018. jún. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 TappancsMancs ***** válasza:
Egy kérdést kijelentésként felvetni még nekem semmit se igazol, szerintem nincs ilyen vélemény, hogy most már negatív a nyugatról alkotott vélemény. Én nem hallok ilyet.
2018. jún. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!