Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért lesznek rosszul az...

Miért lesznek rosszul az emberek ünnepsegek alatt?

Figyelt kérdés

Sose értettem miért lesznek rosszul, még akkor is ha nem is süt a nap és meleg sincs.

Ugyanígy nem értem a buszon lévő rosszullétet is. Hiszen minden ember belül az autóba eljutni a céljáig, a busz ugyanazon akkor elven működik mint az autó csak nagyobb.



2018. jún. 18. 14:30
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Az autóban is rosszul lesznek, ne félj.

Lehet a rázkódástól, ill. attól is, ha közben nem nézel ki (és összezavarodnak az érzékeid).

2018. jún. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%
Én autóban szoktam rosszul lenni.
2018. jún. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Dave092 válasza:
100%

A hosszas egy helyben álldogálás kicsit nehezen fenntartható egyes szervezeteknek.


Az autós buszos rosszullétek többnyire sokaknál olvasás, vagy tartós lefelé nézés esetén jellemzőek. Ennek viszont elég érdekes a magyarázata, hogy miért. Ugyanis az agyad úgy veszi hogy nyugodtan olvasgatsz míg közben az egyensúlyi érzékszerveid meg azt jelzik, hogy még sem vagy nyugalmi helyzetben. Így az agyad ezt mérgezésnek veszi amire ugye a hányás a legjobb válasz, ezért lesz a hányinger. Így ez úgy előzhető meg, hogy olvasás közben sűrűn kinézegetünk, hogy megnyugtassuk az agyat, hogy mozgunk, nyugi. :)

A szimplán csak buszon és autóban lévő rosszullét szerintem a levegőtlenség lehet a felelős esetleg.

2018. jún. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Dave092 válasza:
*mégsem
2018. jún. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!