Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy tudott kimenekülni a...

Hogy tudott kimenekülni a király? Csak szerencse?

Figyelt kérdés
azon gondolkodtam hogy IV. Béla királyunkat hogy tudták kiszöktetni a tatárjárás idején a csatából? tehát egy nagy táborban volt körberakva szekerekkel és pajzsokkal a Sajó partján és akkor kora reggel az ellenfél TELJES serege a magyarokra támadt mikor még szinte mindenki aludt. szét is vertek minket, és a királyt is csak alig tudták kimenekíteni... erre lennék kíváncsi hogy szerintetek hogy lehetett onnan kitörni? gyorsan lóhátra tették és egy kis elit csapatal elkezdtek keresztülvágtatni mindenen? hogy lehetett ezt megoldani mikor körbevoltunk zárva? mert a ló is elakad a tömegben mégha pár embert el is tipor, az ellenségnek meg főleg az volt a célja hogy a királyt megölje ebben a csatában.
2010. jún. 16. 22:48
 1/2 Fke ***** válasza:
100%

gondolom a király kimenekítése prioritást élvezett

az ellenséges csapatok sem tudnak csak úgy átgázolni a tömegen, hisz lovascsapatok voltak és gyalogság, nem tigris tankok

és valószínűleg a menekülő király és a lovagjaio gyorsan haladnak a baráti tömegben, ellenben tatároknak meggyűlik a baja a hadakozó és önmagukat védő emberekkel, nekik meg kell küzdeni minden méterért

szóval a IV Béla gyorsabban haladt kifelé (szerintem, de nem voltam ott)

másik meg, hogy hazai terep volt, a magyarok nyilván jobban ismerték a kivezető ösvényeket, mint a tatárok, ne ilyen M1-es kivezetőre kell gondolni, hanem erdei csapásokra stb.


de persze mindez csak tipp

20F

2010. jún. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt igen, a királynak mindig volt egy elit személyi testőrsége, akik körülötte tartózkodtak, többek között éppen ilyen okokból. Az sem biztos, hogy teljes királyi díszben menekült, hogy a tatárok messziről lássák, ki a király, akit meg kell ölni. Aztán a könnyűlovas tatárokon egy csapat teljes erőből vágtató nehézpáncélos lovag akár át is törhetett. Szerintem valahogy így.
2010. jún. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!