Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ennyire...

Miért van az, hogy ennyire húz a keleti kultúra?

Figyelt kérdés
2018. jún. 24. 02:51
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocs bekuldtem megj. nelkul. Na azt tapasztalom h az azsiai kulturak főleg a régi kínai nagyon bejönnek. Szeretem a stílust, az építészetet, a művészetet a zenét. Az európai kultura mindig olyan nyersnek élettelennek tűnt, mintha nem is európai lennék. Helyesirasert bocsi telorol vagyok
2018. jún. 24. 02:57
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyszer menj el a Buddha Bar Hotel Budapestbe, Isteni hely! Drága, de ha ennyire vonz, nem kell ezért elutaznod 8000 km-t :)
2018. jún. 24. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Jaja, a Buddha király hely, főleg a szendvicseik! Akkorák, mint egy hegy, és nagyon finom! Most, hogy belegondolok, évek óta ez az első dolog, ami Magyarországon jó volt, Kanadában meg nincs...
2018. jún. 24. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A Buddha Bar-ban jöttem rá, hogy a disco jó hely. Kulturált emberek, elegánsan szórakoznak és nem a falusi disco, ahol a hulla részeg 14 éves kislányok a parkett közepére okádnak. Illetve a csodás keleti stílus, fekete-bordó színek és még sorolhatnám. Rengeteg világsztár szállt meg ott, többek közt az én kedvenceim is :)
2018. jún. 24. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Ez a Buddha bár egyre jobban felkelti az érdeklődésemet. Node: én már egészen fiatalon észrevettem magamon, hogy a távolkeleti ún pagoda épületek nagyon tetszenek, aztán az ún japánkert, ha ilyet látok, nagyon tetszik. Aztán, bár ez nem passzol 100% de évtizedek óta küzdök a zsúfoltság ellen, tehát hogy minél kevesebb bútor és cucc legyen, tehát a minimalizmus a fő kedvencem. És mindez most, nem túl régen állt össze egységgé, amikor találkoztam a ZEN-nel. A Zen a buddhizmus és a taoizmus találkozása, a mahajána irányzatok leszármazottja. A zen pontosan ez, ami hozzám közel áll. Nem vakhit alapú vallásosság, hanem a keleti kultúra nálunk, nyugaton is fogyasztható verziója, egy egyszerű filozófiai irány. Pár hónapja zen gyakorlóként kezdem egyre jobban a magaménak érezni. Ahová járok, az az Eredeti Fény közösség, van gyakorlóhely Budapesten, oda, ha eljutok néha zen gyakorlatra, nagyon jó hatással van rám. Buddhista szertartás jellege van, közös mantra recitálás, ülőmeditáció, kóan interjúk. Változom tőle, egyre letisztultabb lesz körülöttem minden. Esztergom mellett a Búbánatvölgyben van az Eredeti Fény Temploma, na ott építészetileg is a koreai zen hagyomány alapján van dharma terem, voltam ott is pl a Buddha születésnapja szertartáson. Nagyon jó kajákat is ettünk. Chong An Sunim apáttal pedig nagyon jó kapcsolatot ápolok személyesen.


Végül a válasz, hogy miért is vonz mindez? Mert teljesen passzol a valódi, eredeti emberi önvalónkhoz. Ha nem jóban és rosszban gondolkodunk, ha elengedjük a dualitást, a tiszta, térszerű, tükörszerű tudatunkkal látva, nem hittel hanem személyes tapasztalatokkal megélni a létezést. Valahogy ez a keleti kultúra esszenciája.

A lakásom is egyre zen-ebb.

2018. jún. 24. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mit jelent az hogy a Buddha Bár felkelti az érdeklődésedet?
2018. jún. 24. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azt jelenti, hogy felkelti az érdeklődésemet, hogy eddig nem jártam ott, nem ismertem. Most sem ismerem, de ahogy olvastam róla a korábbi hozzászólásokban, így felébredt bennem a kíváncsiság, hogy jó lenne személyesen is megtapasztalni a milyenségét.

Egyéb kérdés?

2018. jún. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

engem is vonz- és a fentiekkel ellentétben nem a nyugati, keresztény kultúra ellenében, mert azt is szeretem és érdekel - hanem mellette. És nem a bár-disco-szendvics vonalat követtem, hanem foglalkoztam egy keleti nyelvvel, és olvastam - pl ezeket:

[link]

[link]

[link]

Deshimaru Sobogenzo teljes

2018. jún. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

hasonlóképpen vagyok én is


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__8604..


21-22 vagyok, de mondjuk én az európai kultúrát is szeretem

2018. jún. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!