Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek mi tesz erőssebbé...

Szerintetek mi tesz erőssebbé egy közösséget a gyűlölet, vagy a szeretet, a közös érdek, vagy a közös veszély? A hit, vagy a logikus gondolkozás?

Figyelt kérdés
2010. jún. 17. 18:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
A szeretet és a hit.
2010. jún. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
érdek, vagy veszély?
2010. jún. 17. 18:13
 3/13 A kérdező kommentje:

akkor a nemzetek miért a szomszédokat gyűlölik?

és miért a hitetlenek vezetik az országot?..vagy a tömeg felett elveszik a hit, és az önérdek végül lerombolja a morált és a közösséget,?

2010. jún. 17. 18:18
 4/13 A kérdező kommentje:
kedves első, ezt csak szeretnéd, de mi a valóság?
2010. jún. 17. 18:19
 5/13 anonim ***** válasza:
Az egyéni színvonaltól függ - amit befolyásol persze, hova születik bele, de gondolkodni nem tilos, mindenkinek megvan a lehetősége rá, miért nem éllnek velle
2010. jún. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
egy közösség vezetőjeként egyszerűbb azt mondani, h. a Zellert utáljátok, minth. szeressétek, nem? Sokkal férfiasabb.
2010. jún. 17. 18:49
 7/13 anonim ***** válasza:
Én régen szlovákiában éltem,a szlovák nem egy összetartó nép a magánéletben,de mikor magyarokról van szó egy emberként minket mocskolnak,olyankor nagyon összetartóak és egyetértőek.
2010. jún. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Miért, utolsó, nálunk nem így van? Csak fordítva.

A közös érdek, és a csapatszellem szerintem erősebbé tenné, csak ahhoz dolgozni kell, a gyűlölködéshez meg nem. Az könnyebb.

2010. jún. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Nemcsak ezt szeretném, hanem szerintem ez a valóság.

A gyűlölet semmilyen közösséget nem formálhat erőssé, nem az tartja együtt a családokat, barátokat. Akit szeretsz az érdekel és azzal foglalkozol, akit gyűlölsz, annak rosszat kívánsz. Tehát nem fogsz vele összetartani, sőt: ott teszel neki keresztbe, ahol tudsz.

A hit bizonyos szempontból felsőbbrendű, mint a logikus gondolkodás, mert erő kell hozzá. Logikusan gondolkodni könnyű - még akkor is, ha sokan letagadják maguk előtt a tényeket -, de a logikus gondolkodás és a hit nem összeegyeztethetetlen. Mégis, a kettő közül mindig a hit jut végül győzelemre, mert azt tartod igaznak, felülírja a logikusság szabályait. Miből van több: a hitgyülekezetekből vagy az ateista-klubokból?

Közös érdek-közös veszély? Ezt a kérdést pontosítanod kellene, mert a közös érdek lehet például a közös veszély legyőzése.

2010. jún. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

a családokat a szeretet gyakorlásának szükségszerűsége tartja össze legtöbbször. Valaki kell a hátunk mögé, mégha nem is akarjuk látni. és a hibáit nem is akarjuk látni.

szerintem a "nem szeretni valamit", nem azonos a gyűlölettel, ideális eset a kettő között, de nem egyensúlyi helyzetben,....ekkor viszont már csak az érdek, vagy a hit dominál.

a hit megelőzi és felhasználja a logikus gondolkozást, még a görögöknél is.

a magyarok esetében a nyelv megtartásának az igénye a legjobb megtartó erő. ehhez nem kell fegyver csak csend.

Kérdés, hogy ez az érdek meddig tud fennállni?

2010. jún. 18. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!