Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért sötét a sötét-középkor?

Miért sötét a sötét-középkor?

Figyelt kérdés
2010. jún. 17. 19:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%
nem volt lámpa
2010. jún. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%
Azért mert egy csomó olyan dologban hittek amiről később kiderült hogy nagyon - nagy h*lyeség, valamint ha valaki próbálta bebizonyítani ezt, akkor azt elítélték. Ez szellemi sötétség volt igazából úgyvélem bár lehet hogy tévedek ezzel kapcsolatban.
2010. jún. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Meg a pestis járvány
2010. jún. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%
Mert többek között az egyház nem engedte a tudományok kibontakozását,fejlődését,mert félt,hogy veszélyezteti az hatalmát.Valamint gondolj csak az ókori Rómára,Egyiptomra-sokkal fejlettebbek voltak,mint a középkori ember,az ókorhoz képest is nagy hanyatlás volt.
2010. jún. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
2010. jún. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
31%
mert a szabadkőműves zsidó propaganda így nevezte el..bezzeg az ókor amit annyira dicsőítenek, az aztán hűde humánus meg felvilágosult volt, az élen Alexandria orovasaival akik élve boncolták fel az embereket
2010. jún. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

na ezt melyik középkori kódexben olvastad?

azokban vannak ilyen rémmesék

2010. jún. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
29%

"na ezt melyik középkori kódexben olvastad?

azokban vannak ilyen rémmesék"


Egyetmre járok, történelmi tanulmányból olvastam, ha ennyire kíváncsi vagy rá. Javasolni tudom Hegyi Dolores - Kertész István - Németh György - Sarkady János: Görög történelem a kezdetektől Kr. e. 30-ig kötetét, Osiris kiadó.


De fogadok, hogy mindjárt bebizonyítod, hogy te még a történészprofesszoroknál is okosabb vagy és ők a tudatlanok.

Elég sekélyes a műveltséged, nagyjából így lehetne jellemezni: amiről te még nem hallottál soha, az nem is létezik! Szerinted...Elég szomorú, hogy még arroganciával is párosul.

De leülhetsz, 1-est kaptál.

2010. jún. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
köszönöm, én még az értelmes 5 éves képzésben szereztem a történelem diplomámat
2010. jún. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"köszönöm, én még az értelmes 5 éves képzésben szereztem a történelem diplomámat"


ha-ha-ha

2010. jún. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!