Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van-e arra lehetőség, hogy...

Van-e arra lehetőség, hogy egy átlagos ember harangozhasson?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy a 3 éves fiamat nagyon érdeklik a harangok és állandóan fel akar menni a harangtoronyba harangozni és már hónapok óta ezzel nyaggat.


Van-e egyáltalán lehetőség rá, ha igen, hol? Mert külföldön van, de itthon csak bemegyek egy falusi templomba és a pap vagy megengedi vagy nem? Vagy lehetséges egyáltalán?



2018. júl. 6. 12:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szerintem ha olyan helyen laktok, ahol még hagyományos módon harangoznak, akkor ha nagyon szépen megkéred a papot/sekrestyést, vagy aki ott szokott harangozni, akkor lehet, hogy még engedi.
2018. júl. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagy százalékban gépesítve vannak a harangok. :)


Amúgy meg dejó a fiadnak, én rettegek a harangoktól, és irtózom a harangtornyoktól :D


29n

2018. júl. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amúgy egy három éves nem fog tudni harangozni, mert nincs hozzá ereje. HAcsak nem kisharanggal próbálkozik, de még az is 5-6-10 kiló.
2018. júl. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Meghúzza a harangkötelet, az meg visszarántja, és felhúzza a gyereket vagy 3 méter magasba:D
2018. júl. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Falun még szokás, hogy ha meghal valaki, a hozzátartozója megy harangozni. Persze a sekrestyés engedélyével. Beszéljetek a sekrestyéssel, talán megengedi.
2018. júl. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem tud egy nagy harangot meghúzni, egy kisebb is jó, a lényeg igazából az, hogy toronyban legyen és kötéllel, mert az neki az igaz harang. Persze ott is segítenék neki, vagyis szinte én húznám meg, ő csak fogja a kezem, de mégis meg lenne az élmény, és hogy harangozhatott.


Köszönöm a válaszokat.

2018. júl. 7. 07:22
 7/7 anonim ***** válasza:
Tudom, későn írok, de merre laktok?
2019. jan. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!