Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hol találhatóak Magyarországon...

Hol találhatóak Magyarországon középkori falvak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Párommal szeretnénk nyaralás alatt eljutni középkori faluba, vagy olyan hagyományőrző területre, ahol lehetséges volna egy napra betekintést nyerni az akkori szokásokba, esetleg beöltözni, korabeli eszközöket kipróbálni stb.

A bikali élményfaluról tudunk, de az sajnos épp kiesik a nyaralás napjaiban :( Esetleg ismertek más lehetőséget?

Előre is köszönjük!


2018. júl. 10. 18:45
 1/4 anonim ***** válasza:
48%
Amerika felfedezése óta Magyarországon sem találhatók középkori falvak.
2018. júl. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Üsd be a gugliba: skanzen. Bár ez nem teljesen az, amire vágysz.
2018. júl. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az Őrségben van Szalafő, azon belül Pityerszer a falumúzeum. Itt vannak képek róla:

[link]


Biciklivel sokfelé tévedek, így a Győrhöz közeli Tényőn felmentem a domb tetejére és ott egyik utcán elkezdtem menni. Végül az előbbi képeken láthatóhoz hasonló házakat láttam, azzal a különbséggel hogy nem falumúzeum. Némelyikben tán még idős is lakott. Ezen kívül még számtalan helyet találtam az országban ahol úgy éreztem hogy a középkor óta megállt az idő. És valami fantasztikus élmény ilyen helyen lenni.

2018. júl. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 belapus ***** válasza:

Esetleg...


[link]

2018. júl. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!