Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért fekete színű a Mátyás...

Miért fekete színű a Mátyás templom gerincén fekvő huszártorony?

Figyelt kérdés
Kerestem, de nem jutottam semmire. Van ennek valami jelentősége, hogy pont ilyen színű az a torony?
2018. júl. 16. 23:05
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
A fekete a sátán színe, a Sátán az aki gerincét adja az egyháznak , a Sátán az aki Isten is egyben , A Sátán az aki feketére festi minden templom gerincét éljen és dicsérjük hát a Mátyás Templom Fekete csodáját! (huhh azt hiszem kicsit fáradt vagyok megyek inkább aludni)
2018. júl. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi ez eddig a leglogikusabb válasz. (Az interneten nem írtak semmit sem ahol legalább is keresgéltem.) Azt megkérdezhetem, hogy honnan van ez a válasz? Pl. weboldal vagy valami hasonló? Csak mert jó lenne bizonyítani valahogy annak a személynek aki feladta nekem ezt a kis feladatot.
2018. júl. 16. 23:38
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak trollkodott az 1
2018. júl. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon jól tudom már rég. Éppen ezért csak ironizálásnak szántam azt az üzenetet abban az évben. 90% volt rá az esélye hogy csak szórakozik. De ismerve az emberi hülyeséget megadtam neki azt a kis esélyt hogy válaszolhasson ha tényleg komolyan gondolja szegénykém mivel általában nyitott vagyok az emberek véleményére. Azzal hogy nem válaszolt 1 évig egyértelművé vállt a tény hogy este negyed tizenkettőkor szegénynek nincs jobb dolga mint trollkodni az oldalakon ahelyett hogy valami értelmeset csinálna.


Reméltem hogy lesznek még értelmes emberek akik tudnának válaszolni a kérdésre hiszen nem egy sietős dolog ez így hát hagytam ezt a kérdést 1 évig szunyálni de csalódnom kellett a válasszal kapcsolatban ahogy most ránéztem. A 2. válaszolónak köszönöm a figyelmeztetést de már rég tudtam ezt. Annak örülök hogy csak egy vicces ember volt aki viccet akart csinálni a kérdésből. A többi ember értelmesebb volt az által hogy még csak nem is írt hasonlókat. Mindegy. Lehet hogy csak rossz napja volt az illetőnek vagy pedig fáradt volt már. Ki tudja.

Attól még várok a válaszra.

2019. júl. 17. 16:40
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyszerűen azért fekete, mert feketére van festve. Ez egy fatorony. Azért van fából, mert ettől nehezebb kőtornyot nem bírt volna el a templom tetőszerkezete.
2020. okt. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 kulcsmester válasza:

Egy egyszerű kérdésre egy egyszerű felelet.

Hogy miért fekete a huszártorony? Ha Mátyás templom akkor Mátyás király. Mi az ő állata? A fekete égben járó holló, csőrében a gyűrű. Színe és tulajdonsága hasonlatos a varjúéhoz. Akinél tudjuk, hogy szimbolikusan mint madár minőségben a vakvarjú. Azért vak mert pártatlan bírói szerep, akár mint a Justitia kinek be van kötve a szeme. De erről már beszéltem. A hollócsőrben a gyűrű a teljesség, az égi világ. A fekete szint még a Sárkány kapun, a Sárkány lábainál láthatjuk a két nyolcas. Az egyik láb uralja az időt ő az álló nyolcas. A másik láb a fektetett nyolcas, uralja végtelen teremtést. A hollónk nem csak bírói, hanem huszár feladatot is ellát. Felajánlva az égi világot a csőrében. Keresd a két nyolcast. Keresd a két tornyot. Keresd a hollót, ha utazni kívánsz az égi világba.

2021. jan. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!