Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mindenki azzal jon, hogy...

Mindenki azzal jon, hogy Pesten minden draga. Nem igazan ertem ezt a kijelentest. Ti hogy vagytok vele?

Figyelt kérdés
Ugyanugy van auchan, lidl, aldi, tesco, sok mas hasonlo. Kifozde is van, gyorsettermek is, ugyanolyan arakkal mint barhol mashol. Ha videken is voltam, sohasem vettem eszre, hogy ott olcsosag lett volna.
2018. aug. 1. 09:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha a lakhatást is beleveszed, úgy már drága.
2018. aug. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%
Pontosan így gondolom én is. Kb. egységesek az árak az országban. Budapesten még jobb is, mert többet keresel szignifikánsan, mint vidéken. Drágább a lakhatás, de minden más ugyanannyi mint vidéken.
2018. aug. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
az a drága hogy egy lakás 120 plusz rezsi de a fizetés is annyi, az a drága észlény.
2018. aug. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kedves "eszlenyke"... javareszt mindenki a sajat lakasban lakik, masreszt pedig nem az alberletre iranyult a kerdes.
2018. aug. 1. 10:48
 5/8 anonim ***** válasza:

Pest olcsobb is lehet, ha tudod mit, hol, mennyiert, jo idoben, jo helyen.

Lehet tobb valasztasod, ha magadban eldontotted mire mennyi mehet.


Videken kevesebb talan a valasztas, de ott sem feltetlenul dragabb minden, ha ismered a pesti arakat.

2018. aug. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én vidékről költöztem fel Pestre, és megkaptam a tőzsgyökeres nagyképű Pesti kolleginától, hogy nekem a legjobb, mert megkeresem Pesten a sok lóvét, otthon meg, ha hazautazok vidékre a szülőkhöz, megkapok mindent féláron. Én meg néztem rá hülyén, hogy "miiiivaaaaan?".

Kenyér, felvágott, meg egyáltalán akrámilyen kaja pontosan ugyanannyiba kerül, mint Pesten, ruhák sem olcsóbbak. Mosógépet venni is ugyanannyi. Sőt, a kaja néhol drágább, mert nincs Spar/Tesco/Aldi stb., csak kis helyi közért, ahol a tulaj a megélhetése miatt rátesz jócskán az árakra. Tényleg egyedül a lakás az, ami drágább, a vidéki árakhoz képest háromszoros áron tudtunk lakást venni. De a rezsi már megint ugyanott van, mintha Büdösbütykösön laknánk, szóval nem értem én se, miért lenne Pest drágább.

2018. aug. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az átlag ember kézhez kap 90-110ez ft-ot - számoljatok ^^


Én ha pl nem inditottam volna vállalkozást + ha nem tetováltam volna nekem se mentek volna simán a dolgok annyi pénzből, főleg egyedül.

Unokatesóm meg írta, hogy mennyire szív.


Visszaköltöztem egy idő után, mert rájöttem minek fizessek többet egy putrira 100ezrekér, amikor szülő városomban (közelebb szeretteim, barátaimhoz)80ért márványozott lakást bérlek...nyugodt s szép területen, természetes kilátással (utálom a betondzsungelt, tömeget)

Lett vevőköröm, weboldalam.


Minden más pedig alakul s halad felfele.


Kinek mi felel meg s jön be. :)


25/N

2018. aug. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A "Pesten minden draga" alatt leginkább a lakhatást kell érteni. Mert az albérlet valóban 2,5-3 szorosa legalább a vidéki áraknak.

Ha lakást vásárolsz, vagy házat, az is nagyon rossz. Pofátlanul magasra rúgtak az utóbbi időben az ingatlanárak.


Ja, és még: saját lakásban az lakik, akinek futja rá vagy örökölt.

Aki vidékről jön, és Pest közelébe akar letelepedni mondjuk munka miatt, annak a legrosszabb.


Mert a nulláról kell felépítenie mindent, amit egy már pesti el sem tud képzelni...

2018. aug. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!