Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan jótékonykodhatnék?

Hogyan jótékonykodhatnék?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, és szabadidőmben általában csak tengeklengek, unatkozom. de nagyon szeretnék vmi hasznosat csinálni, segíteni embereken, állatokon, ilyesmik, természetesen nem fizetés fejében. csak nem tudom, hol lehet ilyesmire jelentkezni. arra is gondoltam, hogy hajléktalanokon segítek, de hozzájuk meg félek odamenni...
2008. nov. 3. 13:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Tizenhét évesen ne a hajléktalanokon kezd a jótékonykodást!

Próbálj meg közelben lévő állatmenhelyet, vagy Vöröskeresztnél ruhaválogatás, vagy menj be a Családsegítőhöz, biztos örülni fognak a felajánlott segítségednek!

Egyébként, le a kalappal előtted, jó ilyeneket olvasni QA önző világunkban!:))

2008. nov. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

18 éves korodtól adhatsz vért is.

www.veradas.hu

2008. nov. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

pl menj be konyvtarba, muzeumba.. en ott segitettem, jo erzes volt, hogy kellettem, es tudtam segiteni, es persze sok emberrel meg tudsz ismerkedni.


a masik az allatmenhely, gazdit keresni azoknak a kisallatoknak, akiket elaltatnanak.


tanulassal nem tudom hogy allsz, de pl korrepetalhatnal is.


a masik, ami jo, ha talalsz magadnak valami hobbit, amit szeretsz, amiben kiteljesedhetsz, nem irtad, hogy fiu vagy e vagy lany, igy nagyon nem tudok tippeket adni :)

2008. nov. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%
Hozzám jöhetnél takarítani:)Nagy segítség lenne,hidd el!
2008. nov. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem is menj állatmenhelyre, hívd fel őket, kérdezd meg, hogy van-e szükségük önkéntesekre. Hajléktalanokkal nem olyan könnyű szót érteni, az utcán nem is neked kell odamenni hozzájuk. Bár én már 16 évesen sokukkal jóban voltam, de mondjuk én egy elég problémás kamasz voltam, állandóan az utcán bandáztunk és piáztunk, na ná, hogy ismertem a legtöbb hajléktalant. Viszont 18 évesen már tényleg segítettem is rajtuk, mert mentem levest osztani sokszor, azt nagyon szerettem csinálni.
2008. nov. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
én is arra gondoltam, hogy sütök valamit a hajléktalanoknak, és odaadom...:) csak nem tudom, hogyan reagálnának... igazából nem ingyen akarok dolgozni, vagy nem is tudom, hogy írjam le, szóval elsősorban nem könyvtárban meg múzeumban meg stb... hanem olyan dolgot szeretnék csinálni, amivel tényleg rászorulókon, betegeken, elesetteken segítek... takarítani is megyek szívesen, mármint ha olyan a helyzet, mert azért nem akarok rabszolga lenni. na ez kicsit talán összevissza lett, remélem értitek mire gondolok.
2008. nov. 3. 14:56
 7/14 anonim ***** válasza:
96%
Aranyos vagy,de csak vicceltem,amikor azt mondtam,hogy gyere hozzám takarítani:)Szerintem 17 évesen még fiatal vagy hozzá,hogy másokon segíts.Neked egyelőre még magaddal kellene törődnöd.Lesz még időd,ne izgulj.Ha nagyon unatkozol,akkor ajánlom,hogy sportolj valamit.Minden fiatalnak azt kéne tennie.Különösen javaslom valami csapatsportág gyakorlását.Nagyon sok mindent tanulhatsz,és még jól is fogod érezni magad.Nagyon nagy jótékonyság az,amikor mosolyt csalsz a csapattársak vagy a szurkolók számára.
2008. nov. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én középiskolás koromban pont így karácsony előtt egy közelben levő árvaház számára gyűjtést rendeztem pár osztálytársammal együtt.

Plakátokat nyomtattunk, hirdettük a sulirádióban és gyűjtöttük a gyerekruhákat, mesekönyveket, játékokat, majd a karácsonyi szünet előtti héten elvittük az árvaházba. Azt az érzést nem lehet leírni, amikor a pici gyerekek bontották a dobozokat és egyik másik odaszaladt hozzánk egy-egy játékkal, hogy "ez az enyém lehet? de tényleg, az _enyém_?" Nagyon megható volt. Szerintem ilyet csinálhatnátok ti is.

2008. nov. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik osztálytársam is csinált gyűjtést karácsonykor,és csak annyit csinált,hogy beszólt az osztályokba,hogy akinek van felesleges cucca,főként játékok,akkor azt adjuk le neki,meg kiírta 1 lapra,és kirakta a suliban. Kb.2 hét alatt 3-4 zsák ilyen cucc gyűlt össze,én is vittem olyan még használható dolgokat,amiket egyébként kidobtam volna,és az árvaházi gyerekek nagyon örültek!
2008. nov. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
ez jó ötlet:)
2008. nov. 3. 17:51
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!