Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan jótékonykodhatnék?

Hogyan jótékonykodhatnék?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, és szabadidőmben általában csak tengeklengek, unatkozom. de nagyon szeretnék vmi hasznosat csinálni, segíteni embereken, állatokon, ilyesmik, természetesen nem fizetés fejében. csak nem tudom, hol lehet ilyesmire jelentkezni. arra is gondoltam, hogy hajléktalanokon segítek, de hozzájuk meg félek odamenni...
2008. nov. 3. 13:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Jajj én nem így értettem azt, hogy levesosztás. Én is gondoltam rá még 14-15 évesen, hogy sütök nekik pulykát és odaadom nekik, de sose csináltam meg. A levesosztás szervezett keretek között zajlik. Nézz utána, biztos nálatok is van népkonyha, oda mindig szívesen várják az önkénteseket, és karácsony közeledtével ki is szoktak települni helyszínre, és ott osztanak meleg levest. Én is így voltam, 3-szor ezekkel, és kétszer a krisnásokkal. Ettől mondjuk sokan visszariadnak, mert azt hiszik, hogy akkor nekik is krisnásnak kell lenni, de nem, ők is örülnek minden segítségnek, én se vagyok krisnás, nem is voltam sose, csak nagyon kedves, segítőkész embereknek ismertem meg őket, és volt, hogy nyári fesztiválon, amikor már nagyon nem volt semmi pénzem, akkor ők adtak kenyeret. Velük szerettem a legjobban ételt osztani, szívesen mennék most is, csak már gyerekem van, aki még nagyon pici és nincs kire hagynom.
2008. nov. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
Én az állatmenhelyet javaslom, sok fiatal jár ilyen helyekre, és általában nagyon jó közösség szokott kialakulni. Ráadásul ott tényleg kell a segítség, mert anyagilag nem állnak úgy a menhelyek, hogy saját erejükből is tényleg jól éljenek az ebek, nincs idejük foglalkozni velük, emberekhez, pórázhoz szoktatni, ilyesmik.
2008. nov. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A lányom 13 múlt, és rájött az állatmentős őrület! :)

Én is nagyon szeretem az állatokat. A neten olvasgatja a hirdetéseket, ha nagyon sürgős, akkor elszállásoljuk nálunk, ebben a kis lakásban, ahol eleve alig férünk el ;) Mi ilyen agyamentek vagyunk. Kb. egy éve csináljuk ezt, minden hónapban 4-5 sikersztorink van állatokkal kapcsolatban, rettentően jó érzés!!

2008. nov. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ha van a lakóhelyeden Máltai Szeretetszolgálat,vagy Karitász, vagy más szociális intéz,ény ott-tapasztalatból tudom-szivrsen fogadnak.De az állatmenhelyeken is elkél az önkéntesek munkája, vagy idősotthonban stb. Sok sikert kivánok.
2008. nov. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!