Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A néptánc mennyibe kerül...

A néptánc mennyibe kerül általában?

Figyelt kérdés
Az órákért mennyit kell fizetni? Mit érdemes beszerezni? Fellépésekhez mi kell? (lány)

2018. aug. 30. 09:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Az attól függ, milyen keretek között teszed. Egy néptánc együttesbe jelentkezni tagnak, annak rendjét elfogadni, általában a próbákhoz szükséges ruházatot igényli tőled. A jelmezek egységesek, a fellépéseket szervezik, és a táncban résztvevőket (ügyesség alapján) a karvezető (koreográfus) jelöli ki. A jelmezt megkapod a fellépésre, utána visszaadod.
2018. aug. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 dodiegenet válasza:

ez mindenhol változó, de hogy konkrét példát adjak nálunk félévente kell az én korosztályomnak 25 000 ft-ot fizetni. korodtól és a néptánc együttestől is függ.


ahol én táncoltam előírás volt a lányoknak próbára harisnya, rá a tornadressz, egy póló, biciklis gatya (comközépig vagy térdig érő, esetleg még a háromnegyedes is megfelel), egy próbaszoknya (kötős vagy gumis derekú) és egy krakter cipő vagy balett cipő (tánctól függően, a szaladgálós, pörgős táncokhoz karaktercipő, a többihez balerina cipő). nálunk sok lány volt, hogy csak bemelegítés után váltott balerina cipőről karakterre. attól függ milyen korsztályban táncolsz, 11-12 év felett már szeretik ha a csatos karaktercipő fűzősre vált.


fellépésekhez nálunk is úgy volt, hogy a tánc együttes egy nagycsomó ruhával rendelkezett és fellépésekre ezeket kölcsönadták mindenkinek és bárkinek. nem kell izgulni, mindenféle méretben találhatóak a szoknyák, blúzok, alsó szoknyák, egy dolog fontos, hogy vissza add majd ezeket a fellépés után. cipőt pedig általában a fellépésre is magadnak kell vinned ezért érdemes beszerezni egy karaktercipőt a próbákra és előadásokra is.


remélem tudtam egy kicsit segíteni, ha bármilyen más kérdésed van privátba válaszolok szívesen.

2018. szept. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én egy általános iskola néptánc szakkörébe járok.(Általános elsőben kezdtem, és gimiben is visszajárok.) Nekünk egy évben kb.12 000 Ft-ot kell befizetni. Beszerezni csak egy próbaszoknyát kell, karaktercipőt és fellépőruhát legtöbbször tudnak adni a fellépésekre.
2018. szept. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!