Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A kínaiak meg tudják különbözt...

A kínaiak meg tudják különböztetni az európaikat?

Figyelt kérdés
Mint pl. mi nem látjuk annyira a különbséget két kínai között. Ez kölcsönös?

2018. szept. 13. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hellyel-közzel. Azt látják, ha valaki kövér, vagy sovány, szőke, vagy barna, de az mindegy nekik, hogy az illető magyar, német, vagy amerikai.
2018. szept. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy Kínában nőtt-e fel, vagy Európában.
2018. szept. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen nekik is nehezükre esik bennünket elkülöníteni. Az természetesen feltűnik nekik hogy más színű a hajunk vagy más a testalkatunk de az arcvonásainkat egyformának látják. Úgy látják hogy itt mindenki nagyszemű és nagyorrú.

Persze azok a kínaiakra akik már régóta Európában élnek ez nem annyira igaz ők már simán megkülönböztetnek mindenkit.

2018. szept. 14. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ott is az van, hogyha valaki egy kicsit ráfekszik akkor meg tudja tanulni különböztetni minket, de aki tényleg ért hozzá azt mondják minket fehéreket még nehezebb megkülönböztetni, mint az ázsiaiakat.
2018. szept. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A kulcs az olyan közegben eltöltött idő ahol a kaukázusi rassz képviselői veszik körül az adott kínai egyént. Egy idő után ők sem egy masszának látják egy csoport magyar arcvonásait. Viszont igen, alapból ez a helyzet. Gyári beállítás szerint ők és mi sem vagyunk túl pontosak ebben:D
2018. okt. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az arcfelismerés úgy működik, hogy ha egy új arcot látsz azokat a jellegzetességeit veszed észre, amelyekben leginkább eltér az átlagtól. Ez nem egy tudatos folyamat, automatikusan zajlik az agyban.

Viszont ha az általad ismert "átlag" az európai arc, akkor ha egy ázsiai arcot látsz, ami legjobban eltér az általad ismert átlagtől, az a keskeny szeme, kis lapos orra, sötétebb bőre lesz. Az agy ezekre koncentrál ezt jegyzi meg automatikusan. Aztán ha látsz több ázsiait egymás után, akkor mindegyiknek keskeny szeme és lapos orra lesz, és arra eszmélsz, hogy nem emlékszel már az elsőre, nem tudnád megmondani, miben különbözik a harmadiktól. Viszont ha sokáig élsz ázsiaiak között, az agyad felveszi a keskeny szemet és lapos orrot az "átlag" vonások közé, és a kisebb eltérésekre fog reagálni, mint pl. hegyes áll, szemek távolsága, arc alakja stb. És onnantól nem okoz gondot megkülönböztetni őket.

A legérdekesebb élményem ezzel kapcsolatban, mikor már vagy 5 éve éltem Ázsiában összefutottam egy szakállas férfival, és az első benyomásom az volt, hogy "nahát, mennyire hasonlít egy magyar ismerősömre". Ugyanaz a testalkat, ugyanaz a szakáll és arcforma, ugyanaz a szemöldök és mosoly. Valószinűleg ha a magyar ismerősömnek azt mondtam volna, hogy a Távol-Keleten megtaláltam a hasonmását, hülyének nézett volna. Eddigre az én agyamban az, hogy az egyik személynek mongoloid a másiknak pedig európai szeme van, "lényegtelen különbség" szintre süllyedt, ami mutatja, hogy már nem ez alapján azonosítok be arcokat.

2018. okt. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!