Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki hisz istenben és a sátánba...

Aki hisz istenben és a sátánban, meg tudja különböztetni, hogy melyik vágya jön "fentről" és melyik "lentről"?

Figyelt kérdés

Ilyesmikre gondolok pl:


- Tiszta szerelem vs fanatikus kötődés, ragaszkodás.


- Vitamin vagy egyéb hiány miatti vágyódás bizonyos étel után vs függőség, torkosság.


Honnan tudhatjuk, hogy engedjünk-e a megérzéseinknek? Hogy honnan jön az a belső hang?


2012. máj. 26. 23:42
 1/7 anonim válasza:
91%

Ha Isten dicsőségére tudod csinálni a dolgokat, akkor az Istentől jön.

Tiszta szerelem... hát akkor jön Istentől, ha a szerelem mellett Ő marad fontosabb az életedben, és nem távolodsz Istentől. De persze elég sok mindentől függ :D

Olvass Bibliát, sok mindenre választ kapsz :)

2012. máj. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

Minden szabad, ami nem tilos!


Az, hogy kötődj egy nőhöz, hogy szeresd, és hogy érezni akarod, hogy viszontszeret --> van szabály, törvény, stb amibe ez ütközik? Isten azért teremtett olyannak, amilyen vagy, hogy ezeket megélhesd.

~ Van egy gyönyörű nő. Akarod a testét, tudni akarod, hogy milyen vele a szex. De nem szereted, a lelke, az énje nem érdekel. Csak a teste. --> "Ne paráználkodj!" Tehát ellene van a törvénynek. Tehát, logikus, hogy Isten ebben a "felbújtó"?


Isten olyan önfentartó ösztönt adott, hogy megérzed, mire van szükséged. --> Szerinted is Isten akarja, hogy valamiből, ami mértékkel hasznos, sőt szükséges; de nagy mennyiségben ártalmas, annyit vegyél magadhoz, ami már ártalmas lehet?

Ezt Te sem gondolhatod komolyan!:)

2012. máj. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az Isten Igéjéből tudom megismerni Istennek az akaratát. Hogy mit szeretne mit tegyek és mit ne.

A Biblia leírja,hogy mi Isten akarata és mi az ami nem. Olvasd el Pál apostol leveleit.(pl: Korinthusbeliekhez)

2012. máj. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Gyümölcseitekről ismeritek meg őket: jó fa nem teremhet rossz gyümölcsöt, és rossz fa nem teremhet jó gyümölcsöt. Onnan tudom, hogy egy vágyam helyes-e, hogy megvizsgálom az esetleges következményeket.

A tiszta szerelemnek és a fanatikus kötődésnek szerintem nem sok köze van egymáshoz. Az, hogy valaki nagyon kötődik a családtagjaihoz, normális és helyes, de ezt nem nevezném fanatizmusnak, inkább őszinte szeretetnek.

Mindent kell enni, attól nem vagy pl. narancsfüggő, hogy minden nap megeszel 2 narancsot, hogy elegendő C-vitamint vigyél a szervezetedbe. Ha édességek után vágyódsz, az valószínű torkosság, ha valami "értelmes" étel iránt, az vitaminhiány. Ez a kérdés egyébként egy vérvétellel elég egyszerűen eldönthető, én régebben gyakran elképesztő mértékben kívántam a húst, volt, hogy éjjel is felébredtem arra, hogy húst "kell" ennem, mígnem egy vérvétel során kiderült, hogy vashiányom van. Amióta elmúlt, nem kívánom a normálisnál jobban a húst.


Ha vágysz valamire, gondold át, hogy az milyen következményekkel járna. Ha a következmények helyesek, a vágyad az Úrtól jön, ha rosszak, akkor az ördögtől.

2012. máj. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezeket józan paraszti ésszel mindenki tudja. Nem a fizikai vonzalommal van a baj, hanem ahogy le is írtad, a fanatikus kötődéssel. Ha nem fordít el Istentől, akkor Isten megáldja a házasságot.

A függőség, torkosság jellemzője az hogy nem gyümölcs és zöldség után vágyódsz, nem egy szelet rántotthusiért szenvedsz, hanem egészségtelen szemét kajákért, és nem éhség miatt, hanem mert unatkozol, vagy függő vagy.

2012. máj. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy dolgot jó lenne tisztázni. :)


A vágy az hiányérzet kielégítésére való erős lelki törekvés...ergo ez már maga egy függő magatartás, amikor valaki vágyát akarja teljesíteni. szóval a vágyódás már maga lentről jön, és valljuk be, vágyódni nem egy kellemes érzés. :)


Ne keverjük össze például a táplálkozásnál az éhséget és az étvágyat, vagy a szexualitásnál a szexuális vágyódást és szexuális ösztönt. Az egyik hangja bennünk követel utasít, kiabál, győzköd, akaratos, míg a másik hangja halk, világos, biztos és maximum csak tanácsol.


Egyébként így tudod megkülönböztetni melyik hangra hallgass magadban. "sátán" hangja erőszakos, követelőző, kiabáló, győzködő, utasító, "isten" hangja pedig nyugodt, halk, tanácsoló, világos, biztos, nem erőltető.


megj.: sokan összekeverik az akaratot a vággyal, vágy nélkül is lehet akarni, egyszerűen csak úgy spontán, mindenféle hiányérzet nélkül...


üdv és sok sikert

27/F

LastOne.Left

2012. jún. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Add át Jézusnak az életed és kérd a szentlélek segítségét.Megmutatja neked az utat...
2012. júl. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!