Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nietzsche könyveit milyen...

Nietzsche könyveit milyen nyelven éredemes olvasni?

Figyelt kérdés
Angolul kezdtem bele a "Twilight of Idols" című könyvébe, és eléggé megtetszett. Az a baj, hogy egyre nehezebben értem meg, ahogy haladok benne. A magyar fordítása van olyan jó mint az angol szerintetek?

2018. szept. 19. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Ha tényleg érdekel, akkor eredetiben olvasd!
2018. szept. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudok németül.
2018. szept. 19. 21:10
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én magyarul olvasnám, mert nehéz olvasmány a filozófiai témája miatt. Hacsak nem anyanyelved az angol, bele fogsz kavarodni, és egyre érthetetlenebb lesz.
2018. szept. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a cél nem a nyelvgyakorlás, hanem a könyvben lévő gondolatok maradéktalan megértése, akkor olyan nyelven olvasd, amit tökéletesen értesz. Mellesleg az angol is fordítás, semmi garancia nincs rá, hogy bármivel is pontosabb, mint a magyar.
2018. szept. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%
Ha nem tudsz németül, akkor maradj a magyarnal. Az ember a sajat anyanyelven erti meg a dolgokat! Eredetiben pedig a legjobb. Ebből a megvalósithatot valaszd ;-)
2018. szept. 20. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A magyar talán még jobb, mert kifejezőbb, választékosabb nyelv, mint az angol. Ez főleg a régi fordításnál lép érvénybe, mivel az hűen visszaadja az eredeti szöveg irodalmi értékeit. Az új fordítás viszont pontosabb. Szerintem nyugodtan lehet olvasni magyarul is, egyáltalán nem biztos, hogy az angol jobb..
2018. okt. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!