Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha egyetlen kérésedet teljesít...

Ha egyetlen kérésedet teljesítené valami felsőbb hatalom, mit kérnél?

Figyelt kérdés

2018. okt. 18. 11:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Hogy legyen egy rendes barátnőm életem végéig.
2018. okt. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Azt hogy ezek után minden kérésemet teljesítse.
2018. okt. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Tudjam megállítani, vissza/előre tekerni az időt. Természetesen csak akkor, ha az nem jön be, hogy teljesítse minden kívánságomat.
2018. okt. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
55%

Semmit. Őszintén szólva nem bíznék benne, hogy nem szívom meg, mint a Zóna játék végén a főszereplő, akármit is kér...


Az ilyen trükköket, amiből sok kérés lesz, hagyom, arra tuti berágna a felsőbb hatalom, illetve ha érzelmekre nem képes, akkor csak benne lenne az egészben az erre irányuló védelem, szerintem elég egyértelmű, hogy az emberek nagy része bepróbálkozna ilyesmivel, ezt nem szabad hagyni.


Ha TUDOM, hogy teljesíti és rendesen, na az nagy felelősség, főleg, ha be akarok avatkozni a világba igen erősen... Ezen még el kéne gondolkodnom, viszont nagyon szeretnék szinte örökké élni. Legalább pár milliárd évig, az igazán nem olyan sok, persze ehhez az is kell, hogy az emberiség ne ölje meg magát és a bolygót, ami igen nagy bizalmat követel, de mindig is túl optimista voltam.

A lelki problémákat, amit már egy párezer éves élet is felvetne, sőt, egy rövidebb is, megtanulnám közben kezelni vagy ha nem, az az én bajom lenne, szóval az nem zavarna.

Látni akarom az Androméda-galaxissal az ütközést meg a földi evolúció fejlődését, az ember szétszéledését a világban, elmenni a Marsra... Kitanulnám a fizikát (eszem van, időm pedig akkor lenne) s energiát nyernék kisebb fekete-lyukakból. Annyira gazdaságtalan az energianyerés, erdőket égetünk el és annyi energiát sem nyerünk, mint amennyi egy parányi anyagban van, ez nem tetszik. S még sok dolog nem tetszik.


Persze mélységesen unfair lenne és veszélyes is, az első évezredekben lapulnék és kialakítanám a saját védelmemet, meg azért más projektjeim is lennének, pl. segíteni próbálnám ezt a fejletlen emberiséget, kár, hogy én is csak ember vagyok, de a hosszú élet azért segít a hatalmi dolgokban s a tisztábban látásban, nem? Na mindegy, kialakulna menet közben.

Aztán lehet, hogy 72 éves koromban az emberiség tönkreteszi a Földet vagy elkapnak és kísérleteznek rajtam - ja igen, azt is bele kell fogalmaznom, hogy ha igazán meg akarok halni, meghalhassak.


Ez érdekes gondolkodás volt, sosem mentem még bele ilyen mélyen, ezek csak az első kósza gondolataim :)

2018. okt. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
80%
Azt, hogy cseréljen velem, azaz én legyek a felsőbb hatalom. (Csöppet sem vagyok nagyravágyó, ugyan dehogy!)
2018. okt. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
34%
Bölcsességet, Isten bölcsességét.
2018. okt. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
16%
6+ és nem vala,mely felsőbb hatalomtól, hanem kizárólag a Teremtő Isten től-mástól nem kell semmi.
2018. okt. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

7. válaszoló, ez nem a "vallás" rubrika, direkt írtam "felsőbb hatalmat" és nem istent.

Azon azért kicsit elcsodálkoztam, hogy mindenki csak magának kérne valamit...

De természetesen köszönöm az eddigi válaszokat!

2018. okt. 18. 13:31
 9/22 anonim ***** válasza:
95%

Egyetlen kívánság nem elég hogy a világon segítsünk.

De én azt kivánnám, hogy a Szahara újra zöldellő legyen.

2018. okt. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

9


Hogy aztán azt is kiirtsák sec-perc alatt?

2018. okt. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!