Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha egyetlen kérésedet teljesít...

Ha egyetlen kérésedet teljesítené valami felsőbb hatalom, mit kérnél?

Figyelt kérdés

2018. okt. 18. 11:30
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lehessen gyerekem.
2018. okt. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
43%
Hogy olyan legyek, mint amilyennek Krisztus teremtett. Úgy tudjak szeretni, mint Ő
2018. okt. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, vannak érdekesek is köztük.

Csak azt nem tudom, kinek telt öröme abban, hogy mindenkit lepontozzon!

Én a nekem tetsző gondolatokra (ha ez számít) zöld kezet adtam, arra a kevésre pedig, amellyel nem értettem egyet, semmilyet.

Kb. 10 éve vagyok fent az oldalon, és még mindig nem értettem meg, hogy a teljesen szubjektív válaszokt hogy lehet rosszul értékelni.

2018. okt. 18. 20:56
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

"Csak azt nem tudom, kinek telt öröme abban, hogy mindenkit lepontozzon!"

12-es vagyok. Nekem megvannak a "lelkes ateista rajongóim", akik mindenhová követnek:) Megszoktam már a lepontozást:)

2018. okt. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

"12-es vagyok. Nekem megvannak a "lelkes ateista rajongóim", akik mindenhová követnek"


Lehet, de írtam már, hogy ez NEM a vallási rubrika.

És ahhoz képest, hogy ilyen hithű Krisztus-imádó vagy, te is csak a saját kis személyedre gondolsz, ha kérhetnél valamit.

Ennél azért nagyobb dolgokat is lehetne kívánni, mondjuk az éhezést vagy a háborúk megszüntetését a világon, mivel ez csak egy elméleti kérdés.

De téged csak a saját eseleges "üdvözülésed" érdekel, a felebarátaid érdekét nagy ívben...

2018. okt. 19. 10:28
 16/22 anonim ***** válasza:
75%

"És ahhoz képest, hogy ilyen hithű Krisztus-imádó vagy, te is csak a saját kis személyedre gondolsz, ha kérhetnél valamit."


Köszönöm a (kifogásolható stílusú) kritikád. A krisztusi szeretet azért fontos, hogy másokat szeretettel tudjak szolgálni és szeretettel és türelemmel legyek mindenki iránt. És egyúttal az önzőség minden szikrája is vesszen ki belőlem. Krisztus szerint ez az egyik legjobb módszer, hogy mások elméjében fényt gyújtsunk, és az üdvösség felé tereljük őket. Nem papolunk, hanem cselekedjük, amit jónak tartunk.

Csak, hogy legközelebb már tudd,a krisztusi szeretet mindig gyakorló, mások felé forduló, pozitív tevékenység.

Látod, ezért nem szabad ítélkezni, pláne ilyen indulatosan. Az én módszerem, hogy visszakérdezek, ha szerintem valami aggályos, hátha valait rosszul gondolok, vagy nem veszek figyelembe.


Ésszerű kérést kértem, amit Isten is elvár tőlem. Kérhettem volna lehetetlenségeket: pl. mindenki üdvözüljön, vagy legyen gazdag, de ezek üres szavak számomra.


"Ennél azért nagyobb dolgokat is lehetne kívánni, mondjuk az éhezést vagy a háborúk megszüntetését a világon, mivel ez csak egy elméleti kérdés."

Elméleti kérésnél is maradok a racionalitásnál. De értem, hogy mire gondolsz. Sajnálom, ha felzaklattalak. Ég veled, minden jót!

2018. okt. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
60%

"Lehet, de írtam már, hogy ez NEM a vallási rubrika."

Az üldözői lepontozásaiért nem felelek.


Az indító kérdésre pedig adekvát megfeleltem

(Ha egyetlen kérésedet teljesítené valami felsőbb hatalom, mit kérnél?

Hogy olyan legyek, mint amilyennek Krisztus teremtett. Úgy tudjak szeretni, mint Ő)

2018. okt. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
60%
*üldözőim
2018. okt. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

"Nem papolunk, hanem cselekedjük, amit jónak tartunk."


Na, itt a bibi!

Amit TE jónak tartasz, nem biztos, hogy mást is érdekel.

És hogy nem "papoltok"?

Mást sem tesztek ezen az oldalon!

Egyébként nem zaklattál fel, de nem győzöm hangsúlyozni, hogy a kérdés NEM a vallásról szól.

Ami meg a racionalizmust illeti... Erre már nem is válaszolok.

Tévedés ne essék, eszem ágában sem volt megsérteni sem téged, sem a hitedet, de nem volt szándékomban vallási vitát generálni.

Van itt azokból elég sok, ide nem hiányoznak.

2018. okt. 19. 11:02
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Én egy pár órás közvetlen beszélgetést a példaképemmel. Sok mindenen van túl, nagyon sokat segített nekem az életem során, pedig sosem találkoztunk. Bármelyik pillanatban meghalnék érte, olyan szinten inspirál amit nem tudok leírni. Hihetetlenül hálás vagyok neki mindenért amit tett, ennyire még emberhez nem kötődtem egész életemben. Illetve sok kérdésem van vele kapcsolatban, amikről nem szokott nyilvánosan beszélni, vagy ha igen, akkor sem megy mélyre és nem teljesen egyenes. Ezekről kérdezném, meg arról hogy hogyan élt meg bizonyos dolgokat, mi inspirálja a zenélésre, ilyenek. Ez a legnagyobb vágyam.

Ha ezt nem tudná teljesíteni, akkor egy kutyát kérnék :D

2018. okt. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!