Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy kell elképzelni a régi...

Hogy kell elképzelni a régi barnabőrszínű (nem tudom mi a nem sértő megnevezésük) rabszolgák napjait?

Figyelt kérdés

Mondjuk tegyük fel, hogy Nana és Jakub egy házaspár, akinek van egy 10 éves Nina nevű lánya és egy 8 éves Matius nevü fia és a családot elhurcolják rabszolgának.

Miért őket vitték - mi alapján választották (mit néztek a választás során?)?

Már egyből egy családhoz mennek vagy csak elvitték őket Amerikába és ott megveszi őket valaki?

Matius férfi munkát lát el vagy még Anyukának segít?

Hogy néz ki a feladat osztás? Reggel elmondják, hogy ki mit csinál aznap vagy a családnak fel kell magukat találniuk?


Ha Nina gyereket szül később, Ő is a "Gazdájuk" rabszolgája lesz?


Tudom hogy nincs rabszolgaság - SZERENCSÉRE - és a rabszolgák sorsa szörnyű volt, de kíváncsi vagyok, hogy zajlottak a napjaik.



2018. okt. 20. 20:32
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Rendben; NÉGER RABSZOLGÁK!!! :) Csak nem értem, akkor miért mondták, hogy a néger szó sértő.
2018. okt. 21. 07:23
 12/12 Mansour ***** válasza:
Na, ez már haladás! Hogy miért mondják? Amerikából elszabadult a politikai korrektség nevezetű agyrém, és sokan bevették, hogy ez milyen jó, haladó szellemű dolog. Pedig egy értelmetlen és abszurditásba forduló hülyeség az egész. Az elemi udvariasság, hogy nem sértünk meg másokat. De ne forgassuk már ki ezt az elvet, ne vigyük el a lehetetlen abszurditásig, mert a végén nevetségessé fog válni, és az eredmény az lesz, hogy már az elemi udvariasságot is ki fogják röhögni. Az, hogy a nyelvünkben létező, eredetileg nem sértő jelentéstartalommal, hanem sima megnevezésként használt szavakat változtassuk meg valakiknek a vélt érzékenysége miatt, ez már egyenes út az abszurditás felé.
2018. okt. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!