Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért vannak a pesti emberek...

Miért vannak a pesti emberek olyan nagyra magukkal? Miért olyan nagy szám az, hogy valaki Budapesten él?

Figyelt kérdés
Miskolci vagyok, delután pedig egy kávézóban üldögélve hallottam 2 fél beszélgetését és arról beszéltek hogy ők semmi pénzért nem laknának itt, ki nem költöznének ide Budapestről, nem nekik való ez a hely. Kétszer ha voltam Pesten eddig, szerintem nem egy nagy szám, Miskolc és Nyíregyháza sokkal szebb. Azért mert főváros többet ér más városoktól?
2018. okt. 22. 18:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem erről van szó. A fővárosban élők egy része annyira hozzászokott a napi rengeteg ingerhez, hogy egy nyugodtabb településen "ingerhiányos" állapotba jut, ami pl. depresszióval járhat együtt. Olyan ez, mint a kávéhoz, koffeinhez, energiaitalokhoz való hozzászokás, amikor ezek hiányában elvonási tünetek lépnek fel egyeseknél (nem mindenkinél !!).
2018. okt. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A beszélgetők sem azt mondták, vagy legalábbis te nem azt idézted, hogy Budapest jobb, csak hogy más. Amiatt, hogy nagyváros, vannak bizonyos előnyei, de persze hátrányai is. Egyénfüggő, hogy ki mit értékel többre, kinek mi a fontosabb.

2018. okt. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
0%
Ezt én is észrevettem, talán mert ők a "pestiek".
2018. okt. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%

"más városoktól?"

A pestiek talán egy kicsit jobban beszélik a magyar nyelvet, meg talán valamivel jobban meg is értik azt, amit más mond.

2018. okt. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
"... nem nekik való ez a hely." Tehát nem jobb vagy rosszabb, hanem nekik Budapest jobban bejön. Szerintem ebbe nem kell mást belelátni! Amúgy ez megint egy általánosító kérdés: hallasz beszélgetni két embert és az összes budapestit elkönyveled önteltnek! Ez nem jó!
2018. okt. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"A pestiek talán egy kicsit jobban beszélik a magyar nyelvet, meg talán valamivel jobban meg is értik azt, amit más mond."

Akkor miért tesznek névelőt a tulajdonnevek elé? ;)

2018. nov. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mert ők se tökéletesek! :-)
2018. nov. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 TappancsMancs ***** válasza:

Az egyes válaszoló fején találta a szöget! Én is megszoktam a nyüzsgést és bár szerintem is vannak nagyon szép kisebb városok, de én se tudnék ott élni. Gondolom aki meg tanyán nő fel annak Budapest egy totál fejetlen rohanás.


A főváros többet ér e? Nyilván nem így mondanám, inkább jobb az ellátottsága, jobb a választék dolgokban, szórakozásban és kb mindenben. Itt könnyen találni szinte bármilyen üzletből még választékot is amit nagyon megszoktam, és adott esetben el is megyek megnézni több helyre is ha olyan valami kell.


Szépségében szerintem Budapestiként is vannak talán még szebb városok is. Sőt rendezettebbek is.


Hogy milyenek a pestiek? Szerintem egy budapesti két lehetőséget lát abban aki vidéki. Ha nem tud elég választékosan beszélni és a magyar nyelvtan szerint hibásan beszél, itt nem is a tájszólásra értve, az gyorsan feltűnik. Másik hogy tapasztalatom szerint a vidékiek nagyon jó fejek tudnak lenni. Azt kétlem, hogy csupán a vidékiség miatt valakit lenéznének, mert ma már nagyon megszokott itt Budapesten is a sok ide költözött ember. Gondolom aki meg vidéki városból jön az se ennyit néz és lát a Budapestiekben, hogy nagyra vannak a Budapestiségükkel.

2018. nov. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!