Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az amerikai fehér emberekbe...

Az amerikai fehér emberekbe máig van nevelve egy olyan tudat hogy tartsák távol magukat a négerektől, vagy sokkal jobban elfogadott napjainkra ez?

Figyelt kérdés
tehát arra gondolok hogyha nem is ellenszenves rasszista hajlamokat táplál fehérként, meg már verik is generációk óta ugye ott az emberekbe hogy ne ez legyen a látásmód, de látja hogy sok balhé kötődik színesbőrűekhez, vannak olyan gettó területek ahová nem ajánlatos lépnie miattuk, látja hogy börtönökben is elég szép számmal vannak, és az élete folyamán is alsóbb munkakörökben találkozik velük, felléphet hogy automatikusan maga alá rakja, leminősíti őket mint mi a romákat?
2018. okt. 24. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:
42%
biztos vagyok benne, hogy van ilyen. kkk tagok pl
2018. okt. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
18%

Természetesen, pont azok miatt, amiket írsz. Meg sok köztük a büdös is. A fehér ember gyomra nem veszi be azt a szagot.

Meg egy kicsit hasonlít az ábrázatuk a majomra. Ez is hozzájárul ahhoz, hogy automatikusan kevesebbe nézik őket a fehérek.

2018. okt. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
lehet nehezebb lehet ott fenntartani egy olyan állapotot hogy alapvetően nincs veled bajom, elvisellek magam mellett vagy a környezetemben, de biztos hogy nem fogok bensőséges kapcsolatot kialakítani mert az vagy ami, és tudom hogy a többségetek milyen. bocsi ha ez már enyhe rasszista kategóriába esik, nem tudom
2018. okt. 24. 20:54
 4/6 anonim ***** válasza:
42%
#3 ??? szar alakok bőrszíntől függetlenül léteznek. van rendes fekete, ugyanúgy, ahogy rendes cigány (az előbbi talán nagyobb arányban). nem értem, miért általánosítasz, és miért zárod ki egyből, hogy baráti kapcsolatot alakíts ki egy feketével
2018. okt. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan, ahogy írod. Én Angliában élek, itt is vannak feketék, és látni is már gyerekkortól kezdve, hogy feketének fekete a barátja. Ha az utcán látom az iskolásokat, amint mennek haza suli után, akkor a fehér fehérrel megy, a fekete feketével van.

A felnőtteknél is ugyanez.

Kivétel is van, olyan is, hogy fekete-fehér egy pár lesz, gyereket vállanak. De azért a többség elkülönül.

2018. okt. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"A rassz IAT kutatásban született magyar adatok

a legtöbb vonatkozásban hasonló tendenciákat

mutatnak, mint a nagy elemszámú

NEMZETKÖZI kutatásokban mért adatok.

A vizsgálatban részt vevők átlagosan a fehér

arcokat, a számukra ismerősebb, többségi

embereket preferálják mind az explicit, mind

az implicit mérések tanúsága szerint." Magyarra lefordítva mindenki egy kicsit rasszista. :-)

[link]

2018. okt. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!