Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a magyar Wikipéd...

Mit gondoltok a magyar Wikipédiáról?

Figyelt kérdés
Érdemes böngészni, informálódni róla?

2018. nov. 4. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Azt, hogy bárki szerkesztheti a legtöbb, ha nem minden cikket. Nyugodtan beleírhatod az egyik komoly cikk közepébe, hogy a ba*zd orrba magadat.
2018. nov. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes. Az egyetlen probléma, hogy kb negyedannyi infó van rajta, mint az angol Wikipédián.
2018. nov. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

A cikkek szabadon szerkeszthetők, a megfogalmazás sokszor pongyola, nem is mindig helyes, illetve a magyar wikipédián jellemzően az infó is elég kevés az angolhoz képest.

Annyiban hasznos, hogy ha abszolút nincs fogalmad egy témáról, akkor legalább valami felületes ismeretet, néhány támpontot szerezhetsz általa.

De ha komolyabban érdekel egy téma, érdemes inkább a cikkek alján felsorolt hivatkozásokon elindulnod!

2018. nov. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Hacsak nem valami spéci magyar dologról van szó (pl. magyar töri) akkor inkább angol cikket kell elolvasni, sokkal több benne az infó.
2018. nov. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 hollófernyiges ***** válasza:
91%

"Nyugodtan beleírhatod az egyik komoly cikk közepébe, hogy a ba*zd orrba magadat."


És körülbelül három percig ott is marad.

2018. nov. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy amerikai dobos mondta egyszer, hogy a saját bandája Wikipédia-oldalára odaírta, hogy ő a klipjeik koreográfusa, és még riporterek is kérdezték tőle interjúvan, én is egy interjúban olvastam, ahol szintén riporteri kérdésre válaszolt.


Alapinformálódásnak elmegy, de tudományos témák (finnugor nyelvrokonság, Czuczor-Fogarasi szótár alapműként való feltüntetése, és gondolom, a kémikusok is hasonlókat mondanának a savasítás-lúgosításrtól meg ilyenekről) botrányos.

2018. nov. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Sajnos nagyon kevés szócikk van benne. Meg sem közelíti az angol vagy német vagy bármilyen wikik szintjét. Ennek ellenére szoktam használni, de nem vagyok vele megelégedve. Tök sok ismert dologról nincs szócikk a magyar wikipédián (gondolok itt pl. jól ismert cégekre).
2019. ápr. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!