Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kellene egy bolt pénztár...

Miért kellene egy bolt pénztáránál előre engedni a kismamákat és a csecsemővel érkező családokat?! Szerintem ez felháborító.

Figyelt kérdés

[link]


A fenti link egy Magyarországon jelen lévő üzletlánc egyik pénztáránál készült, amely engem nagyon felháborított. Tudom, hogy most a csapból is az folyik, hogy akkor ér valaki valamit, ha nagycsaládos, de azért ez mégiscsak túlzás. Így is elég elviselni a sok gyerekest a boltokban, amikor hangoskodnak, rohangálnak össze-vissza, az anyukák a babakocsikkal pedig rendszeresen úgy közlekednek, hogy más még véletlenül se férjen el. Én ebben az üzletben emiatt többet nem vásárlok.



2018. nov. 7. 21:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
88%
Nem kell őket előre engedni.
2018. nov. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
96%
De jó volt a METRO! 10 éves alatt nem vihettek be gyereket! Ha most is lenne olyan akkor biztos, hogy oda járnék.
2018. nov. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Metionin ***** válasza:
37%
Én sem értem, bár abban van valami, hogy sokan inkább előre engednék az üvöltő gyereket csak hogy ne kelljen hallgatni. Szerintem semmivel nem ér többet egy ember csak azért, mert már szaporodott vagy gyerek esetében ha x évvel később született mint én. Miért kellene alanyi jogon előnyöket adnom nekik? Ha valaki terhes, még nem biztos hogy rosszul van. Ha valaki gyerekkel megy a boltba, akkor vállalja hogy a gyerekkel együtt kell sorban állnia ugyanúgy, mint bárki másnak, elvégre senki sem kényszerítette a gyerekvállalásra.
2018. nov. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
95%

Először elakadt a lélegzetem, hogy milyen önző a világ manapság, de aztán végiggondoltam és szerintem vegyük ketté a két dolgot.

A terhes anyákat mindenhol igyekszenek kímélni, buszon nagy bunkóság állva hagyni őket és bárhol látunk egyet, igyekezni kell segíteni neki, mert nyilván nem jókedvében megy vásárolni, muszáj neki valamiért, esetleg nincs aki helyette megtegye.

Férfi vagyok, de el tudom képzelni, nem könnyű ám neki a nagy pocakot cipelni, gyakran feldagad a lábuk, fáj a hátuk az állástól, sokszor még az ülés is kimerítő a számukra.

Gondold azt, hogy a saját anyádnak segítesz, amikor veled nyűglődött.

Több gyerekem is van, már nagyok, de emlékszem azokra az időkre, mindig jól bevásároltam, de párszor előfordult, hogy amikor nem voltam otthon, le kellett mennie a terhes feleségemnek és nagy kínlódás volt már csak az a kis séta is a számára.

Sajnos nincs olyan sok várandós kismama mostanában, hogy az a kis udvariasság, kímélet valamit is számítana, nem gyakran adódik mód az udvariasságra.


Ami a gyerekeket illeti, abban is van gyakorlatom, az soha nem volt szokásban nálunk, hogy gyerekekkel elnézőbbek legyenek, mindig ugyanúgy sorban álltam, eszembe sem jutott volna kivételes bánásmódot igényelni.

Pedig nem lett volna rossz, a gyerekek hamar elunják a vásárlást, a sorban állás rettentő kínlódás a számukra, pont amikor már unják az egészet.

Nem is vittem a gyerekeimet szinte sosem vásárolni, ha megtehettem, de amíg nem lehet egyedül hagyni őket, párszor muszáj volt, mert egy időben egyedül neveltem őket, első feleségem sajnos korán meghalt.

Kaptam ugyan gyakran segítséget a családomtól, a szomszédoktól, meg időnként aktuális barátnőmtől, fiatal lévén előfordult, de nem lehetett ezt minden esetben megoldani.

Emlékszem, volt olyan hely, ahol kicsi bevásárlókocsikkal kedveskedett a bolt, azt szerettük is és próbáltam is nevelgetni őket szeretettel, a bevásárlás is egy kultúra, mint minden bonyolult tevékenység és még otthon is gyakoroltuk, olyan kis pénztárgép segítségével, amivel boltosdit lehetett játszani.

Én akceptálom azt, hogy figyeljünk egymás gyerekeire is módjával, a gyerekekért, akár az idegenekért is felelősséggel tartozunk mi is, a felnőttek, bár nem illik beleszólni, ki hogyan neveli a sajátját, mert megkaphatja, hogy - mi közöd hozzá! -, de mégis, amit lehet én szívesen megteszek értük kéretlenül is.

Nekem már az unokáim is egyetemisták, szóval lehet, hogy kissé régimódi vagyok, de a társadalom minden régióban, még a primitív közösségekben is kiemelten kezeli a gyerekek bánásmódját, persze az még valóban nem értheti, akinek még nincs, hogy minden értük történik, ők az élet értelme, ők a jövő, a reménység és tudnunk kell, mennyit bírnak, mekkora megterhelést képesek elviselni.

Többnyire nem szükséges előreengedni őket, de ha már láthatóan megviseli a kicsit a hosszas sorban állás, én természetesnek veszem, ha előreengednék őket, lényegében mindenkinek az a legjobb megoldás.

2018. nov. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!