Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Eddig tudtam dalokat írni de...

Eddig tudtam dalokat írni de már nem megy (vol nehéz korszakom) mit tegyek? ( a többi lent! ) NAGYON DE NAGYON FONTOS

Figyelt kérdés
Sziasztok. 16/l vagyok. Volt egy eléggé depresszív korszakom de a nehézen már remélem túl vagyok. Azelőtt elég sok dalt ìrtam. Barátaim és a körülöttem lévő emberek azt mondták jó. Volt rá példa előadásokon saját dalt adtam elő. De most nem megy. Egyszerűen sehogy. Eddig gitáron írtam. Arra gondoltam meg tanulhatnék zongorázni és azon próbálkozni. Vagy mennyire kell jól tudni angolúl ahhoz hogy tudjak dalt írni? Nektek volt már ilyen? Ti mit csináltatok hogy jobb legyen? Nagyon őszintén a kedvem is kicsit elment a daloktol. Én nem érzem annyira tehetségesnek magam. Honnan tudom hogy az vagyok? Minden ötletet véleményt kérnék ami csak eszedbe jut!

#dal #zongora #gitár #újrakezdés #sajatdal #dalszerzes
2018. nov. 10. 23:01
1 2
 11/14 anonim válasza:

Láttam itt olyan válaszokat, amikkel egyetértek, de kifejtem én is a saját példámon keresztül.

Én alapvetően zongorán játszom, és kisebb zongoradarabokat szoktam írni (meg próbálkozom másokkal is, de ez lenne a fő profil). Egyelőre még nyilvánosság elé nem tártam őket, de a barátaim, akiknek elküldtem, imádják. Azt viszont messze túlzás lenne állítani, hogy valami szent ihlet száll meg minden egyes alkalommal, amikor zongorához ülök. Sokszor nagyon nehéz értelmes hangokat kicsikarni a hangszerből, és valóban, ekkor talán a legjobb, amit lehet tenni, az a szüneteltetés, valamint megpróbálni ezért nem ostorozni magad. Az igazi zeneszerzéshez ideális állapot számomra az, amikor a legkevésbé érdekel, hogy mit hozok ki a következő hangomból, és ilyen improvizációk töredékeiből áll majd össze egy mű. Ne köss meg semmi határidőt, vagy korlátot! Számomra a zeneszerzés - ha jól megy - hasonló folyamat a meditációhoz. Gondolj valamire (egy érzésre, egy tájra, egy emberre), és a lehető legintuitívabban, magad felé minden elvárástól mentesen próbáld meg hangokba önteni.

Olyan is előfordult velem, hogy egyetlen akkord érdekességéről olvadtam, amit kipróbáltam, és kikerekedett belőle egy darab. Szóval van több módja is, ezek az én tapasztalataim, és következtetéseim, lehet, hogy neked teljesen máshogy néz ki a folyamat, de remélem egy kicsit segíthettem.

2018. nov. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Koszonom :)
2018. nov. 12. 21:37
 13/14 anonim ***** válasza:
0%

Nem értem, hogy ha állításod szerint nincs kedved, akkor minek akarsz vele foglalkozni, egyeltalán miért izgat ez a téma...

Sokmindent kinövünk, én is kinőttem az ágyba pisilést, talán majd egyszer te is.

2018. nov. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Oh bébi ne menj el,

Kérlek, hogy szeressél,

Nem leszek egy játékszer,

Veled akarok élni már ,

Örök szerelemben Oh, kedvesem

Leszel e a feleségem?

2018. nov. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!