Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi jellemző a Németországban...

Mi jellemző a Németországban élő osztrákokra?

Figyelt kérdés
Tudok egy esetet, aki 3 éve Németországban él, Lipcsében és már egy éve együtt van egy német nővel aki 9 évvel idősebb nála és azóta mintha megkattant volna, le akarja tagadni hogy ő osztrák, meg rosszakat mond az osztrákokra, mintha saját országa ellen fordult volna? Úgy általában mi jellemzi őket? Tudom hogy ez csak egy eset és nem szabad általánositani
2018. nov. 15. 20:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkora hülyét, már bocs! Mégis miért akarja letagadni a származását! Nem éppen általános esett! Legalább úgy beszél németül, mint Lipcsében az emberek vagy vmi jó kis osztrák fajtát vmelyik teret sajátját?
2018. nov. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pedig teljesen úgy néz ki mert mindig megjegyzéseket tesz az osztrákokra, szidja őket, mintha ő nem az lenne. Ez nem elég? És amúgy olyan különböző nyelvjárások vannak arra, hogy sokszor meg se értik egymást. És különben is az anyanyelvieknek egyből feltűnik h vki nem német hanem osztrák ha megszólal. Téged meg engem meg más nem német anyanyelvűt biztos át tudna verni (mondjuk engem nem mert én már tudom h ő osztrák)
2018. nov. 16. 07:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Az osztrákok németek ugyanúgy, mint a bajorok, a szászok vagy a svábok stb. Csak nekik van egy külön országuk, mint a svájciaknak.
2018. nov. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2. Hát igen pont a nyelvjárás miatt nem értem, hogy gondolja. Ha nem sajátítja el tökéletesen az ottanit. Akkor rögtön levágják, hogy mi a helyzet. Hallottam már pár különböző osztrák területről embereket, s tényleg egymást sem értették. S alapból nagyon más mint a Németországi német (bármelyik változata). Ezért is nem èrtem.

Meg a viselkedéset sem. Ez nem lehet, hogy a nő hatása, akivel együtt él?

2018. nov. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is ismertem egy Németországban élő osztrákot, nagyon rendes volt, nem szidott az senkit, bár amúgy is elég szűkszavú, jóindulatú ember volt.

Üzemvezető volt egyébként, de mindenki szerette, beosztottjai, meg a főnökei is, engem is támogatott, sőt, egy ideig ő hordott be a munkába reggelenként, mert a legelső busszal is elkéstem volna, majd nagyon aggódott miattam, amikor a válság miatt a vendégmunkások zömét elbocsátották.

Nem vonom kétségbe, amit írsz, mert nem írnád, ha nem lenne igaz, de 'egy fecske nem csinál nyarat'.

2018. nov. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szinte biztos hogy a nő miatt ilyen, meg a németek meccsére jár már inkább mint az osztrékokéra meg úgy beszél mintha ő nem osztrák lenne. Azóta ilyen és azóta sokkal másabban is néz ki. Idióta bajuszt növesztett majd a haját is megnövesztette és olyan vele mint egy madár fészek. Előtte divatos hajakat csinált és sosem volt hosszú. Tehát én szerintem a nő hatása csak nem értem hogy lehet vki ennyire befolyásolható
2018. nov. 16. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!