Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Külföldre költözés után...

Külföldre költözés után hogyan szereztetek új baráti kört?

Figyelt kérdés

Nyilván 20-as, 30-as években járóként már nehezebb igazi, tartós barátokat szerezni mint fiatalon.

De költözés előtt állok és szeretném majd kint megpróbálni.


Nagyvárosról lenne szó. Hova érdemes eljárni, ha nem vagyok bulizós típus. Valami szabadidős klub? Vallási csoport?



2018. nov. 17. 21:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az otthoni baráti köröm java részt vagy a városban, vagy 60km en belül van, így nem kellett új baráti kört kialakítani.

De munkatársak közül is van akikkel baráti a kapcsolat.

2018. nov. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én esetemben külföldi ismerősöm nincs túl sok, de ehhez hozzá tartozik, hogy ha angolul kommunikálók akkor nem tudok úgy megnyilni mint magyarul.

Lett itt jópár ismerősöm de "igazi tartós barátokat" nem tudtam szerezni, igaz a szabadidőm szinte 0.

Különben gyülekezetbe el szoktam járni, ha már megemlitetted, na igazi pozitív emberekkel ott lehet megismerkedni.

Próbáltam pedig angolokkal leállni beszélgetni, pubban munkahelyen ilyesmi, de örültem a végén ha nem nézték hülyének. 26f

2018. nov. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem könnyebb volt, olyan helyen laktam, ahol nem volt más magyar.

Németországban a svájci, francia határ közelében.

Barátságosan, de finoman, nem tolakodóan szóba elegyedtem a szomszédaimmal, a munkatársaimmal, amikor lehetőség volt rá, kérdeztem ezt, azt a környezetről és elég kíváncsiak voltak rám.

Rendes emberek, aztán már ők szólítottak meg és pár szót váltottunk alkalmanként, majd egyre bővült a kapcsolat, eljutottunk a Gulaschfőzésig, ami háromnapos banzájjá terebélyesedett, mert ünnep is volt, meg hétvége, szóval teljesen befogadtak.

Azóta hazajöttem, de már többen meglátogattak, így végre volt alkalmam megcsodálni a Hortobágyi csikósokat, mert szégyen ide, vagy oda eddig nem volt szerencsém hozzá és Szilvásvárad, Gemenc sem ismeretlen már előttem, Hollókőről nem is beszélve.

Nekem is egyre jobban tetszik Magyarország azóta, mert a németek szerint csodálatos hely és sokan (bizisten) át akarnak települni nyugdíjas korukban.

Van aki Egert nézte ki magának, van aki a Balaton felvidéket, meg az Alföldnek is van szerelmese, pedig frankó helyen laknak, a Swarzwaldban, nekem meg az tetszik, de kinek a pap, kinek a papné...

2018. nov. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Munka társak, tanfolyamok mondjuk ha a nyelv nem megy annyira még vagy ha van valami más érdeklődésed amit szeretnél képezni, edző terembe járás főleg ha van valami közös foglalkozás pl spinning. Járj közösségbe lehet hogy nem lesz egyből sikered de valami biztos hogy ki fog alakulni.
2018. nov. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!