Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Költözés után hogyan szereztét...

Költözés után hogyan szereztétek meg az alap dolgokat? Milyen sorrendben?

Figyelt kérdés

Lassan önálló életet szeretnénk kezdeni a párommal. Ő is otthonról költözne, én is, így érdemben semmink sincs, csak az a pár apróság, amiket kolis évek alatt összeszedtünk. Egy-egy tányér, evőeszköz, pohár, bögre, nekem egy kis két személyes tepsim is van, illetve edény csurgatóm, másunk viszont semmi.

Anyagilag eleinte így is nagyon nehéz lesz megoldanunk a dolgokat, vagy legalább is szokatlan, a szüleinkre ebből a szempontból nem szeretnénk támaszkodni ha már a saját életünket szeretnénk "elkezdeni". Ugye kéne venni felmosót, partvist, porszívót, hűtő+fagyasztót, mosógépet, néhány bútort, ruhaszárítót, tisztítószereket, evőeszközöket, étkészletet, fazekakat, stb.

Nyilván ez egyszerre nem fog menni. Ti milyen sorrendben szereztétek be ezeket a dolgokat és érzitek-e még úgy, hogy még mindig nincs meg minden?

Gondolok itt arra, hogy itthon bármibe kezdek, tudom hogy van hozzá minden, míg pl koliban sokszor ütköztem abba, hogy de jól jönne egy vágódeszka, vagy sütnék, de kéne nyújtófa, deszka, de jó lenne egy citromfacsaró, stb stb és ezek mindig menet közben jöttek elő.


2012. febr. 8. 16:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
szerintem a mosógép használata a legfontossabb
2012. febr. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én bútorozott albérletet keresnék a helyetekben, azok általában tök jól fel vannak szerelve és nem kell mindent egyből megvenni. Aztán szép lassan majd összegyűjtitek a dolgaitokat, esetleg pénzt a saját bútorokra, és kereshettek olyan helyet, ahová a saját bútorokat vihetitek.
2012. febr. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Sajnos azért nem tudom milyen sorrendben kezdjük, mert mondjuk a mosnivalóinkat pár hónapig még akár haza is tudjuk hozni édesanyámékhoz, ebben szívesen segítenének biztosan, de a kaját mégsem akaszthatjuk az ablakba és a porcicákkal sem egyszerű elbánni egy partvis segítségével, szóval nem tudom hogyan lenne érdemes, jól jönnének a tapasztalatok, tanácsok.
2012. febr. 8. 16:24
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én már fél évvel előtte sok mindent beszereztem, igaz, akkor még nem tudtam, hogy fél év múlva jön össze az összeköltözés. :)

Mikor akciós volt a porszívó, edények, apránként beszereztem. Aztán ha jártam 100 forintos boltokban, ott vettem tepsit, műanyag tárolóedényeket meg úgy általában mikróba való tálakat. Hát főként a konyhába vásároltam. Étkészletet is 3000ft-ért vettem a Tescoban, 30 db-s készlet, nagyon megérte. Evőeszközkészlet volt a nagymama által, pár fazék szintén, sosem voltak használva.

Aztán egyszer párommal elmentünk nagybevásárolni már kicsivel a költözés előtt. Akkor vettünk vasalódeszkát (vasalót én már korábban vettem akciósan), ruhaszárogatót, szennyeskosarat, nagyobb méretű holmikat, mert kocsival voltunk.

Aztán úgy 1 héttel a beköltözés előtt kellett ugye mosógépet szerválni. Vaterán vettünk mosógépet, a városba való volt az illető, ahova költöztünk, ingyen kihozta, beszerelte. Hűtőt a város Euronics üzletébe vettünk, mert épp akkor akciós volt, azt is lefixáltuk, hogy melyik nap hozzák ki. Kellett szekrény, azt megint Vateráról szereztük, szintén ingyen kihozták, nem kellett érte mennünk. Minden napra jutott valami. :D

Később egyszer kifogtunk egy nagy akciót a Praktikerbe, így lett ággyá alakítós kanapénk, nagyon szép és kényelmes.

Alapbútorokat magunkkal hoztunk, páromnak a pár éve franciaágyát, egy asztalt, tőlünk egy szekrényt, éjjeliszekrényt, gépasztalt. Apu később szerzett normális étkezőasztalt, addig páromtól hozott asztalt használtuk. Székeket is szerzett egy ismerős által ingyen, 4 db-t. Aztán a mamám üresen álló házából hozott két fotelt és egy nagy szőnyeget. Függönyt a még élő nagyimtól kaptam minden ablakra, és egy kisebb szőnyeget.

Ja, és az első albiban, ahol laktunk, volt mikró, később átköltöztünk, oda apuék adtak egyet, ami mama jóvoltából volt tartalékba.

Ja egyébként páromnak van tévéje, de nem hozta el a szüleitől, mert rájöttünk, hogy nekünk nem kell tévé. Van mindkettőnknek laptopja.

Én most már a fotelek miatt, amik utoljára érkeztek, kicsit azt értem, hogy oké, bár mindenen lehet csiszolni. Végül is ez albi, az ember a saját lakásához megint máshogy áll. Itt alapvetően elég, amink van.

Bocsi a rizsáért. :D

23L

2012. febr. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam a rizsázó. :) Ja igen, a takarítószerek az elsők meg az eszközei! Úgy oldottam meg olcsón, hogy vettem egy db. nyelet és partvisfejet meg a felmosófejet. Cserélgetem a fejet, éppen mihez használom. Nekem ez helytakarékos megoldás volt.

Nyújtófa, deszka, meg ilyenek vásárlását én a helyedben 100 forintosban ejteném meg, ott a legolcsóbb. De pl. vettem 5db-os tartóval rendelkező késkészletet Tescoban 800ft-ért... Intersparban meg 5ezerért láttam. :D És attól függetlenül fél év alatt elég jól funkcionáltak, néha meg kell élezni, de melyiket nem?

2012. febr. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
mi a hűtőt és a mosógépet szereztük be először. Aztán egy hónapon belül jött az ágy (addig volt matracunk), az asztal, az edények. A többi csak komfort cucc, de ezek kellettek.
2012. febr. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha van egy-két tányérotok és poharatok akkor a többit ráértek később is megvenni. Elsők a takaritáshoz használatos dolgok, partfis, felmosó, mosogatószer stb.Ezeket 100-as boltban vagy hipermarket saját márkás dolgai közül érdemes beszerezni, hiszen elsőre nem kell feltétlen minőségi dolgokra költeni. Kell ágynemű ha még esetleg nincs, és arra legalább 2 db huzat, hogy cserélni tudd. Ezek után jöhetnek a szükséges bútorok, elsőnek persze az ágy :). A helyedben fűszertartóra, nyújtófára nem költenék. Fűszertartónak megfelelnek a kisebb üvegek, nyújtófának pedig az alufólia tekercs.

Helyetekben mind a két szülőt megkérném, hogy nézzen körül otthon, hogy nincs-e még használható, de már felesleges dolga otthon. Biztos akad egy-két hasznositható dolog.

2012. febr. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nyárra, vagy őszre tervezzük a költözést, így annyira még nem sürgős szerencsére. Nagyon jó ötlet, hogy már most kezdjünk el ezt azt vásárolni. Nekem is megfordult a fejemben, de valahogy mindig társult hozzá az a gondolat is, hogy "áá minek azt még"...

Őszintén szólva szeretnénk üres lakásba költözni, hogy mi gyűjtögethessünk be mindent, mi varázsolhassuk otthonná, még ha eleinte ez nélkülözéssel/hidegséggel is járna. Lehet hogy h*lye gondolatnak tűnik, de ebben egyetértettünk a párommal. :) Jó érzéssel töltene el, minden bútordarab, vagy bármi beszerzése és annak látványa, hogy szépen kezd megtelni/otthonosodni a kis otthonunk. Ágyneműhuzatot, matracot, egy-egy szekrényt, asztalt, terítőt, függönyt tudnánk valószínűleg itthonról vinni kezdetben (persze úgy, hogy később vissza kéne hozni a nagyját). A koliba vett tányérokat, evőeszközöket is tudjuk vinni magunkkal, össze lett csomagolva anno kis "túlélőfelszerelésként" minden vackom, amit a koliba vettem. Ezeket mindenképpen viszem, de sokmindenem nincsen, hiszen pl nekem volt tepsim, a szobatársamnak fazeka és így tovább, mi ezekkel igyekeztünk megosztani a költségeket, illetve helyet spórolni (hogy ne legyen mindenből kettő).

Amit semmiképpen nem tudnánk itthonról vinni és jó részüket nélkülözni sem, azok a háztartási gépek. Így akkor ezek szerint azokat kell elsődlegesnek tekinteni, az apróságokat leszámítva (tisztító szerek, egyebek).

Az is igaz, hogy először nem kell törekedni a jó minőségre, végül is majd kitapasztaljuk, hogy mik a jók és később már talán pénz is lesz a jobb minőségre, ha nem kell ennyi mindent venni. Azért háztartási gépekből viszont szeretnénk olyan minőséget venni, hogy ne kelljen 3 év múlva új.

Köszönöm a jó tanácsokat! :)

2012. febr. 8. 17:05
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerintem írj egy listát azokról a dolgokról, amik kelleni fognak. Kisebb és nagyobb értékű holmikról egyaránt. És figyeld szórólapon, esetleg neten az akciókat. Egy jó akcióval sokat lehet spórolni! A hűtőn legalább 20-30 ezret spóroltunk, és nagyon ügyeltünk ennél és a mosógépnél is arra, hogy energiatakarékos legyen. A hűtő A++-os a mosógép A+-os.

Bútoroknál is érdemes neten nézelődni, ha szerencséd van, kifogsz olyat, ahol költözés vagy helyhiány miatt szabadulnak meg a szinte új bútortól. Mi így vettünk egy gyönyörű nappali szekrényt.

Gyúródeszkát említetted, na az kicsit később lett, pedig nagyon vágytam rá, apuéknál jártam otthon, mikor láttam, hogy akciós lesz. Mivel nekem nincs helyben, apuval megcsináltam az üzletet, pénzt odaadtam ő megvette. :)


Teljesen egyetértek arról, amit a saját holmik kapcsán írtál. Nekem sem volt kedvem bútorozottba menni, más bútorait használni. Ok, a konyhabútort használjuk, de azt is szoknom kellett, nekem ilyen idegen-fóbiám van. :P De pl. az elképzelhetetlen lett volna, hogy más ágyában aludjak...

Meg aztán jobb is, ha az ember apránként beszerzi a dolgait, az már akkor az övé, akárhová megy! Más meg észre sem veszi, elszórja hülyeségre a pénzét, megy albiból albiba és semmije sincs. Hát ez gáz...

Minden tök más, ha a saját cuccaid vesznek körül. Nemrég mi másik albiba mentünk. Képzeld el, olyan volt, mintha nem is költöztünk volna el. :D Igaz, hasonló volt a lakás felosztása, de inkább az tett hozzá, hogy saját holmijaink vettek körül, amiket már megszoktam. Nem hiányzott a régi albérlet, nem éreztem, hogy változott volna valami.

2012. febr. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Igen, én is így gondolom. :) Egyelőre saját lakást nem szeretnénk, mert kitudja még hova sodor az élet, no meg nagyon keret sincs rá, viszont azért még is csak jó olyan dolgokkal körülvenni magunkat, ami a MIÉNK, mi vettük, mert tetszik és nem csak más ízlését tükrözi. :)

Engem a konyhabútor annyira nem zavar, a legtöbb albérletet, amit eddig néztem, az szinte mindenhol van. Ezt sokszor méretre gyártva építik be a lakásokba így nincs rá lehetőség, hogy elvigyük magunkkal, vagy ha lenne, akkor is elég valószínű, hogy az új konyhába már nem lenne olyan jó, itt lóg ki, ott lóg ki, ide kéne még egy szekrény, oda nem, aztán ugyanolyat már persze nem lehet beszerezni, hogy lehessen toldozni-foltozni, szóval annak kifejezetten örülnék, ha lenne egy tetszetős konyhabútor már a lakásban. :)

Amúgy mindennel mással kapcsolatban ugyanúgy érzek ahogy te. Lelki szemeim előtt látom a kopasz lakást, közepén a matracunkkal és a földön egy tv-vel, de hát majd az évek során szépen összegyűlik és amellett, hogy jó érzés ez, valahol egy nagy kaland is, nomeg emlék. Majd lehet mesélni az unokáknak, hogy anno a padlón kezdtük, szó szerint. :) Bevallom valahol azért büszke lennék belül arra, hogy látom, hogy a semmiből apránként mennyi dolgunk lesz, csak egyelőre még kicsit zavaros, hogy hogyan osszuk be a nagyobb értékű dolgok megvásárlását, viszont sokat segítettetek. :)

2012. febr. 8. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!