Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Külföldre költözni? Vagy...

Külföldre költözni? Vagy maradjunk inkább? Pici gyermekkel?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Előre is elnézést de nem tudtam milyen kategóriába tegyem. Szóval... kisbabánkkal albérletben élünk. Nem vagyunk elszegényedve, egyáltalán nem élünk rosszul, közép-szinten lehetünk, viszont soha nem tudnánk annyit félre tenni hogy saját házunk legyen, én és a párom is olyan családból jövünk akiktől nem öröklünk semmit, mert egyszerűen nincs mit- ezzel igazából nincs is bajom. Viszont mióta itt van velünk ez a kis élet folyamatosan az jár a fejemben hogy bárcsak meg tudnék teremteni neki annyit hogy legalább egy háza lenne neki. Tisztába vagyok vele hogy ezt itthoni munkával nem tudjuk megcsinálni. Arra gondoltam hogy kiköltöznénk valahova, és óvoda végéig kint is lennénk gyűjtögetni, majd utána haza költözni úgy, hogy vettünk egy házat.

Szeretném megkérdezni aki csecsemővel vágott ebbe bele, hova érdemes kimenni? Mennyi idő alatt szedtetek össze annyit, hogy lakást tudjatok venni? Igazából egy garzonnal is beérnénk. Párom 30, én picivel fiatalabb vagyok, mindketten beszélünk angolul és németül.



2018. nov. 23. 16:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek szemszögéből nézve tudok válaszolni, mert gyerekekkel foglalkozom külföldön. Ugye tudod, hogy nem mindenhol ugyanolyan az iskolarendszer, mint Magyarországon? Nyugat-Európában a legtöbb országban egyáltalán nincs olyan élesen elkülönítve az óvoda az iskolától. Ahol én élek, (UK) itt az iskola 5 éves kortól kezdődik, és előtte nem a magyar típusú óvoda van, hanem egy év iskolaelőkészítő, ami az itteni sokkal gyerekbarátabb, nyitottabb és lazább iskolarendszerre készít fel. Tehát a gyerek számára nagyon nagy és nem biztos, hogy kellemes változás lesz, ha ehhez az itteni rendszerhez hozzászoktatjátok kicsiként, aztán ebből kiveszitek, hazaköltöztök és bedugjátok egy magyar általános iskolába.
2018. nov. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, igen gondoltam arra hogy vajon mennyire lenne nehéz ha már megszokta kint, de bízok abban hogy mivel kicsi lesz még, könnyebben fogja fogadni, és azért néha-néha haza is jönnénk.
2018. nov. 23. 17:50
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha mar kivittetek, hulyeseg lenne visszahozni, foleg iskola elott. En mindenkepp kint jaratnam iskolaba, akar angol, akar nemet nyelvteruleten. Sokkal szelesebbek lennenek kinti tanulmannyal a lehetosegei, mar csak a nyelv (kozel) anyanyelvi szintu ismerete miatt is. Szerintem.
2018. nov. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, az meg a másik, hogy mivel jól beszélitek a nyelvet, szerintem ha kijöttök, nagy valószínűséggel kint is fogtok maradni, mert sokkal élhetőbb. A gyereknek is jobb, ha megtanul anyanyelvi szinten egy másik nyelvet a magyar mellett.
2018. nov. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha szeretnétek menjetek ki. A gyermeketek abba a helyzetbe fog beleszokni. Azt nem tudom mennyire lesz neki nehéz, ha visszajöttök. De ha még iskolás kora előtt költöztök vissza, akkor nem lesz olyan nagy gond. De ha már elkezdi ott a sulit, akkor semmiképp ne jöjjetek közben vissza!
2018. nov. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!