Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Segítene az aki jártas a...

Segítene az aki jártas a repülésben? Kisfiammal repülnék majd több napra külföldre apukájához. Milyen nyilatkozat kell az apuka részéről, hogy egyedül utazhatok a gyermekkel? (apuka még itthon van)

Figyelt kérdés
2016. dec. 18. 19:12
 1/9 anonim ***** válasza:
20%

Nem kell szerintem. En az ocsemmel repultem egyedul (8 eves), szoltak, hogy legkozelebb anyuka irjon nyilatkozatot, de apukarol semmit.


Sot, anyukamat elhagyta az ocsem apja amikor terhes volt, de az apasagit alairta. Az ocsemet egyszer latta eleteben, amikor kb 1,5 eves volt az ocsikem, azota nem. Anyum szamtalanszor repult vele, soha nem kertek semmit.

2016. dec. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%
Amennyire en tudom, nem kell semmifele igazolas az apatol, csak ha 28 napnak hosszabb udore mentek. De ezt meg regebben olvastam, nem biztos. En rengetegszer repultem mar a fiammal kettesben apuka nelkul (kulfoldon elunk es sokszor csak ketten tudtunk hazalatogatni) es sosem kertek igazolast. Viszont valamifele irat mindenkeppen kell a gyerkocnek, ha az apuka neven van. Szuletesi anyakonyvi kivonat pl, hogy tudjak, hogy te vagy az anyukaja. Ezt se mindig kertek tolunk, de a legtobbszor igen.
2016. dec. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
19%
Az utlevelen rajta van az anyja neve, nem? En ugy tudom :D
2016. dec. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%
Semmi ilyen nyilatkozatot nem kértek tőlem repteren, pedig mi is utaztunk csecemokoratol apjától v apjahoz ketten.
2016. dec. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, útlevél v személyi ugyanúgy kell neki is.
2016. dec. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ki pontoz le minden jó választ, én is utaztam már egyedül a gyerekeimmel, nem kell semmi. Akkor kellhet, ha nagyszülő vagy más felnőtt van a gyerekkel, nem a szülők valamelyike.

Útlevél vagy személyi nyilván kell a gyereknek is, de a kérdés szerintem nem erre vonatkozott.

2016. dec. 19. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én már utaztam a fiammal rengetegszer, de soha nem kért senki semmilyen papírt. Egyébként ez elég érdekes, mert mi van az olyan kisgyerekekkel, akiknek nincs az anyakönyvi kivonatába apa megnevezve?
2016. dec. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Ha nincs benne megnevezve az apa, akkor az anyuka vezeteknevet kapta a gyerek, tehat nem kell bizonyitania, hogy ove a gyerek, mivel ugyanaz a vezeteknevuk. Nem? Egyeb esetben, vagyis ha a baba es az anya vezetekneve mas, szerintem logikus, hogy valahogy bizonyitani kell, hogy nem csak ugy lopta valahonnan a gyereket az ember lanya.

Amugy megneztem az angol es a magyar utlevelet is, nincs benne egyikben sem az edesanya neve.

2016. dec. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Aki folyamatosan lepontoz, az megindikolna? Ha rosszul tudomesetleg, akkor szeretnem en is tudni a helyes megoldast erre a kerdesre. Minimum 20x repultem kettesben a fiunkkal az elmult 2.5 evben, na mindegy..
2016. dec. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!