Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Sertek e ezzel szemelyisegi...

Sertek e ezzel szemelyisegi jogokat?

Figyelt kérdés
Nagypapam meg a monarchia idejen szuletett, reszt vett az elso vilaghaboruban. sok tortenetet meselt nekem errol, nalam vannak a haborus kituntetesei es egy kezzel irt bejegyzeseket tartalmazo fuzet is.Szeretnem ezeket blog formajaban kozkinccse tenni. Nagyapamnak rajtam kivul is vannak leszarmazottai. Megsertek e valakit is a szemelyi jogaiban, ha nagyapamat sajat nevevel irom le az idopontek es helyszinek pontos megjelenitesevel?

#személyi jog #Piave #Elso vilghaboru #Vitezi erem
2018. nov. 26. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nagyapád engedélyt ad rá, akkor nem.
2018. nov. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyapam regen meghalt. 1895-1985
2018. nov. 26. 19:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor igen.
2018. nov. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezt jogász tudja megmondani. Gyk-n csak random emberek irkálnak akik semmit nem tudnak a jogról.


Engem is csak néha érdekelt a jog. A te esetedben nem tudom. Valószínűleg az örökösök engedélye kell, akik meg örökölték nagyapád jegyzeteit. Mivel így már az ő tulajdonuk, amennyiben nagyapád nem jelentette ki, hogy ezek sosem kerülhetnek nyilvánosságra, úgy valószínűleg ki írhatod őket. Ezt bizonyítja az is, hogy rengeteg régi beszámolót és hasonlót hoznak napvilágra. Amennyiben életében kéne mindenkitől engedély, tudomány területek fele személyi jogok megsértésén alapulna. De mondom, ha jog érdekel ne gyk-n kérdezz utána mert fix, hogy jogász itt nem fog semmit válaszolni ingyen.


Viszont 99% ha az örökösöket nem zavarja és szóban beleegyeznek és nagyapád sem rendelkezett ezzel ellentétesen akkor mindent leírhatsz a blogodba.

2021. máj. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!