Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy társaságban illik elnézést...

Egy társaságban illik elnézést kérni, vagy figyelmeztetni, ha meg vagy fázva?

Figyelt kérdés

Most nagyon megfázva, nem 20, hanem 200 zsepit elfújok naponta, mégis dolgoznom kell.

Amikor emberek közé megyek, nem tudom, de én mindig mindig mondom, hogy elnézést meg vagyok nagyon fázva, vagy bocsi ne gyere közelebb, mert elkapod, vagy telefonban, a hangom miatt. Az meglep, hogy mások nem így tesznek...



2018. dec. 1. 15:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem illik, vagy nem szükséges. Tüsszentés esetén egészséget kívánni is csak egy adott létszám alatt illik.

Telefon kicsit más, mert ott két személy kommunikál, de egyrészt úgy is hallja rajtad, másrészt ha van rendesen hangod (nem ment el), akkor ez nem okoz olyan gondot a kommunikációban, amiért elnézést kéne kérni. Ha alig van hangod, akkor ott érdemes ezt jelezni valamilyen módon, akár egy "elnézés" formájában.

2018. dec. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Én szeretném tudni, ha a másiknak épp valami fertőző nyavalyája van, és nem kézfogás, puszi után derül ki, hogy amúgy egész nap köhög-tüsszög és fertőz. Az is megnyugtat, ha egy folyamatos tüsszögés, köhögés közben jelzi, hogy csak allergia, nem fertőző, mert így nem tereli el a figyelmem, hogy azon gondolkozom, vajon elkapom-e tőle.
2018. dec. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Adott helyzetben illik jelezni.

Amúgy meg NEM illik betegen dolgozni! Nagyon nagy baj, hogy sok helyen elvárják. Ráadásul így végigfertőzöd a fél világot, és ők is betegek lesznek.

2018. dec. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!