Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kellenek aljanépek is egy...

Kellenek aljanépek is egy társadalomba?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy sokszor megbotránkozunk azokon az embereken, akik köpködnek, verekednek, rasszisták, nyilvánvaló marhaságokat beszélnek, olyan hülyék mint a segg esetleg még ezek után is a fidesz-re szavaznak, de ha ők nem lennének, akkor ugyanígy értékelnénk az igazán okos és tehetséges embereket is?


Elsősorban arra lennék kíváncsi, hogy az értékes emberek megítélése hogyan változik a társadalom kotradék rétegének viszonyában..


Jobban értékelnénk az tudást/tehetséget/kultúrát ha a legalja rétegek kicsit magasabb szinten állnának a mostaninál, vagy pedig pont a jelenlegi mélység adja meg a kontrasztot ami miatt becsülnünk kell kiemelkedő tehetségeinket? Mi lenne, ha méginkább lesüllyedne a társadalom legalja, az vajon még hasznosábbá és értékesebbé tenné a tetejét?



2018. dec. 3. 06:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindig lesznek alja emberek.

Tegyük fel. Számországban van 10 fajta ember. A legnemesebb embereket 1-essel, a legaljább népet 10-essel jelöljük.


Ha kiirtod a 10-est, akkor ott lesz a 9-es a társadalmi ranglétra alján.

2018. dec. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy társadalom (mint egy nagy rendszer) többféle típusokból tevődik össze, tehát ez nem "nem kell/kell" kérdése, hanem ez van.
2018. dec. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Az alja nép, pórnép mind unintelligens. Nincs annyi agyi kapacitásuk, hogy felfogjak mit hogyan kellene csinálni, hogyan kellene viselkedni. Én nem szeretem őket, sőt, hangosak, ordenáré módon viselkednek, nihilisták, otrombák, tanulatlanok. Szerintem teljesen felesleges a létezésük, mondjuk vannak olyan munkakörök amiket az ilyen emberek elvégeznek.
ápr. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!