Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Valòszìnűleg...

Mit tegyek? Valòszìnűleg baràtnőm 6 èves kislànya miatt a helyi DM-ben azt hiszik rendszeres tolvaj vagyok!

Figyelt kérdés
Tegnap előtt du. ràm lett bìzva a kislàny. Bementünk a helyi DM-be, vàsàroltam kb. 2500 ft èrtèkben. Jò hosszù ideig nèzelődtünk, mikor a kasszàhoz èrtem, ès leraktam a pultra a ridikülöm az feldőlt mialatt fizettem, ès kigurult belőle egy 9000 forintos termèk cìmkèvel mindennel. Na ott ledöbbentem ès elkezdett pörögni az agyam, de a kaszzàs csaj hirtelen megvàltozott cinikus hanglejtèse, tekintete ès az hogy màr befejeztem a fizetèst ès a tàskàmban volt, egyèrtelmű volt, hogy meg van győződve ròla hogy èvek òta odajàrok lopni ès most jòl lebuktam!!!! Annyit tudtam kinyögni, hogy nem tudom hogy került oda(na magyaràzkodik a hülye) ès ha màr ottvan kifizetem. Èn hülye mèg le is ràntottam magam közel 10ezer forinttal. A blokkot meg kidobtam ott bent. Utàna vissza akartam vinni, de nincs blokk, ès baromi fàradt voltam munka utàn. Azòta egyik DM-be sem volt pofàm bemenni, gondolom össze van kötve a kamerarendszerük ès fenn vagyok a "lopòsok akiket el kell kapni" wanted listàjukon...de sajnos ez egyàltalan nem vicces. Több mint egy èvtizede jàrtam oda ès most ez van.... a gyerek persze a kasszànàl màr kiment, de 100% ra nem mondom hogy ő volt, viszont màs nem volt a közelemben.Ha rà hivatkozok akkor is azt hitte volna màr a kasszàscsaj h "gyerekkel lopat, vagy mossa magàt" ebből màr jòl nem jöttem volna ki. A mögöttem fizető sznob nő is megerősìtette a tekintetèvel, hogy " na lebukott a tolvaj csöves".... Kèrdezgettem a kislànyt, ő volt e ,de szerintem füllent hogy nem, es a baràtnőmmel is összevesztem nagyon.

2018. dec. 4. 09:35
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Ha van kamera, akkor ha annyira akartátok volna, vissza lehet nézni, hogy a kislány tette bele.

Ezért vesztél össze a barátnőddel? Nyilván gáz volt a kislánytól, de gondolom, ő még nem tudja, hogy ez lopás, ő csak játszott.

De meg a kasszánál elüthetted volna egy poénnal, hogy hogyan tudta belecsempészni a kislány, hogy te észre sem vetted. Vagy röhögtek volna egyet. Ha meg nem, akkor megnézitek a kamera felvételét.

2018. dec. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
roszmanba még mehecc
2018. dec. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 szlory válasza:
81%

Nincs kapacitás ezeket összefésülni. Ha majd nem emberek végzik, hanem gépek, arcfelismeréssel, kezdj izgulni. De jelenleg semmi bajod nem lesz. Sőt, ha feljelentés nem történt, akkor az adott üzlet is szabad lesz előtted, csak várj 8 napot, emlékeim szerint esemény hiánya esetén jelenleg ennyi a megőrzési idő. De ha nagyon szégyelled magad, akkor legyen 1 hónap. :D


Ne vessz össze a barátnőddel kérlek. Egyrészt írod is, egy csomó hülyeséget csináltál. Kapásból annyi, hogy "ne haragudjanak, eszembe sem jutott lopni, viszont kisgyerekkel vagyok, rutinom sincs, lehet, hogy betette mert szerette volna megvetetni velem". De leblokkoltál, nem sikerült elmondanod (veled vagyok, a kezdeti sokk pont ilyen). Tehát ha te is bénázol, még tetézed is azzal, hogy veszekedsz? Mindegyik fél hibázott. Mindenki bocsánatot kér a másiktól és puszi. A blokkot is kidobtad idegességedben, pedig tényleg visszavihetted volna.


A gyerekek pedig ilyenek. Mindegyik! Mindegyik más életkorig, de sajnos ez benne van a pakliban, tapasztalatból mondom. Volt az, hogy már a babakocsit tettük a csomagtartóba, amikor nem tudtam összecsukni - mert a drágalátos nagytesó nekiállt shoppingolni és oda pakolt? Ha már tudja mi az a pénz, mire és hogyan jön-megy, hogyan használjuk, na onnantól válik pikánssá. Mert akkor már kezdi felmérni, mi a lopás és miért rossz dolog. Erre pedig az anyja van ott, nem te. Te csak legyél jó barátnő (az voltál eddig), besegítesz a gyerkőccel, a megnövekedett felelősséget pedig igyekezz kezelni, amennyire tudod. A rutin sokat segít majd. Az viszont csak gyakorlással jön meg. Sok sikert!

2018. dec. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem visszamehetsz, a DM meg rossman kasszásai úgyis folyton cserélődnek, mert általában diákmunkások vannak ott, jócskán kihasználva, úgyhogy nem sokáig maradnak. Rendszerük erre nincs, azért is van ott mindig biztonsági ember, aki unatkozik és követi az embereket, de nem raktak ki sehova sem :D
2018. dec. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Nem lettél bajban ez miatt. Máskor a lánynak mond meg ne pakolásszon! 6 évesen már megérti ha rosszat csinált.. Velem sokszor elöfordult ez mikor a kicsim 2-3 éves volt, csak ö a babakocsi aljába pakolászott be ami neki tetszett. Egyszer ki is jöttem már az úton vettem észre hogy berakott vagy 10 rúzst! Visszavittem nem volt baj, megértök voltak.. A kasszás meg ne vonjon le következtetést rólad! Mit képzel? Barátnöd is megértöbb lehetett volna! Biztos vagyok benne vele is elöfordult már hasonló jól tudja milyenek a gyerekek! Nem gondolkoznak sokszor butaságot csinálnak míg “kicsik”
2018. dec. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez a kasszàslàny nagyon règ ott van, szerintem ott is lesz, mert testi hibàs! Ezèrt mèg kedves is voltam vele eddig. Amùgy hulla fàradt is voltam, azèrt nem gondoltam vègig az egeszet, meg nem ùgy nèzek ki a hatàridős munkàm mint egy àtlagos " magassarkùs- bundàs" dm- be jàrò nő, hanem mint egy rabszolga. De az màr vèszjòslò volt ahogy az " eset" utàn a csaj elkezdett cinikusan "ènekelve beszèlni".
2018. dec. 4. 11:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Aranyos vagy :) mondom ne foglalkozz vele. Te tudod hogy nem csináltál rosszat és az a lényeg. Ne hagyd hogy más miatt legyen elrontva a napod..
2018. dec. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!