Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak szerintem érdemelték meg...

Csak szerintem érdemelték meg a Tolvaj Kergetők hogy végül ellenük fordult a magyar rendőrség?

Figyelt kérdés

Volt egy rész, ahol egy laptopot hagytak a buszmegállóban. Szerintem nem kell tolvajnak lenni ahhoz, hogy valaki haza vigyen egy teljesen jó laptopot, amit az utcán talált egymagában.

Volt rajta telefonszám, amit úgy emlékszem hogy lekapartak, ez valóban nem volt helyes, sőt...azonban, ennek ellenére nem gondolom, hogy megérdemelték volna, hogy rájuk törjenek egy kamerával, úgy hogy az arcukat sem cenzúrázták ki. Nem vagyok benne biztos, de úgy emlékszem, volt hogy gyerekek is belecsúsztak a felvételbe.

Igen, megpróbálták elrejteni, de hát én is megijednék ha férfiak betörnének hozzánk kamerával.


A másik ami eszembe jutt, hogy volt egy másik olyan srác, aki nem tűnt bűnözőnek, ezért elengedték annyival, hogy hashajtót vagy mit itattak meg vele. Ehhez nincs joguk.


Szerintem a vége felé már túl sokat engedtek meg maguknak, és örülök hogy le lettek állítva.



2017. máj. 24. 15:53
1 2 3
 1/21 Granitis válasza:
62%

A baj hogy ba meglátsz egy laptopot ll egy buszmegállóban és akaratlanul is elgondolkozol azon hogy mi lenne ha elvinnéd, úgy sem tűnne fel... Alkalmi tolvajokat gyártottak emberekből akik lehet hogy sosem loptak volna de a nyira ideális volt a helyzet. Pl én találfam a suliban egy Iphone 7et és komolyan elgo dolkodtam azon hogy elrakjam (pedig fizetős suli stb tehát nem vagyok rászkrulva), de a vége az lett hogy leadtam a portán, de óriási dilemma volt de örülök hogy helyesen cselekedtem :)


Hogy a kérdésre is választ adjak, a végén a rasszista beszólásoktól a testisértésig volt minden... jó ötlet szar megvalósítás, rossz emberekkel

2017. máj. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy részben igazad van, de tarthatatlan, hogy néhány gettósodó kerületben és Kelet-Magyarországon egy biciklilopást ne tudjon megoldani a rendőrség. Naponta történnek autólopások,viszonylag nagy értékű lopások és 50,000 forint alatt nem bűncselekmény. Akkora düh és gyűlölet van azokon a területeken a cigányok irányába (teljesen jogosan, megjegyezném), hogy talán még a Tolvajkergetők volt arra a legnormálisabb megoldás
2017. máj. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem meg nem kéne mentegetni a tolvajokat, hanem inkább nem kéne lopni és akkor tolvajkergetőkre, rendőrségre, rácsokra lakatokra, börtönökre se lenne szükség és mindenki nyugodtabban tudna élni teljes biztonságban.

Nyugaton például ha találnak valamit egy buszmegállóban, nem az az első gondolatuk, hogy én is elloptam volna, hanem az, hogy leadom a buszsofőrnek vagy a rendőrségen hogy A TULAJDONOSA, aki véletlenül otthagyta, de attól még nagyon hiányzik neki, visszakaphassa a jogos tulajdonát.

2017. máj. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Én a Tolvajkergetők mellett álltam, amíg tartott, mostanság zavar a rengeteg kéregetés. Persze megértem, hogy ügyvédi költség meg miegymás, de nem tartom helyesnek ezt az állapotot. A rendőrség fellépését sem tartom jogosnak.


3-as, Nyugaton ha most találnak egy tárgyat a buszmegállóban azon gondolkoznak, hogy hívják-e a tűzszerészeket vagy megkeressék-e a hozzá tartozó holttestet... (Manchester :*)

2017. máj. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Régebben szerettem őket és örültem hogy valaki megleckézteti a tolvajokat, de a laptopos esett nem volt igazságos. Legalább az arcukat kitakarhatták volna.


Akkor háborodtam fel, mikor ők is Dancsó védelmére keltek. Legalábbis az egyik. Undoritó dolgokat mondott Noéminek. Mindenkinek meglehet a maga véleménye, de ez gyerekes volt. Kedvenc részem, amikor olyanokat mondd, hogy " téged csak futtatnak, Dancsó sosem lenne ilyen" vagy valami ilyesmi, erre buum, ő is zsűritag lett.

2017. máj. 24. 17:24
 6/21 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Szerintem nem kell tolvajnak lenni ahhoz, hogy valaki haza vigyen egy teljesen jó laptopot"


De, annak kell lenni. Tolvaj az, aki más tulajdonát elveszi. Akkor is, ha nem tudja, hogy ki az a "más".

2017. máj. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
A legtöbb civil elvitte volna, annak ellenére, hogy azelőtt soha nem lopott.
2017. máj. 24. 20:21
 8/21 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
És ez felmenti őket bármi alól?
2017. máj. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Nem.

Tudod, elég kellemetlen, ha potenciális tolvaj vagy. Próbálj meg változtatni a gondolkodásodon.

2017. máj. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Nem vagyok tolvaj, ebben biztos vagyok, mert már találtam egyszer egy dárga telefont, de a névjegyzékből kiválasztottam "anya"t, és igy meglett a tulajdonosa. :P
2017. máj. 24. 21:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!