Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha lenne olyan, hogy magyar...

Ha lenne olyan, hogy magyar álom, mi lenne az?

Figyelt kérdés
Biztos mindannyian hallottuk már azt a kifejezést, hogy amerikai álom. Ezt többnyire akkor mondják például, amikor valaki sikeressé vált, tehát elérte az amerikai álmot. Ha lenne magyar álom, amit az emberek el szeretnének érni, mi lenne az? Anyagi megbecsülés, siker vagy egyéb más dolog?

2018. dec. 5. 14:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyik kezünkben egy bogrács gulyással, másikban ostort pattogtatva, huszárruhában, íjjal és tegezzel a hátunkon lovagolni a végtelen pusztán át a naplementébe.
2018. dec. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Szerintem a magyar álom az az, hogy marad pénzed, miután befizetted a számlákat, tudsz rendesen enni minden nap, ha elromlik valamid, akkor azt meg tudod javíttatni/ki tudod cserélni, tudsz magadra költeni, télen meleg van a házadban, stb. Tudod, amit fejlettebb országokban úgy hívnak, hogy "alap dolgok".
2018. dec. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Jól lerészegedni.
2018. dec. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ugyanaz , mint az Amerikai. Vagy pl ha a jelenlegi helyzethez nézzük viszonyítva, akkor tényleg pl azok amiket vki előbbi komiban írt, hogy télen pl legyen meleg, számlák befizetés után maradjon fizu, stb. De egyébként szerintem az Amerikai az lenne az alap. Tehát mindenkinek, a Föld minden egyes lakójának az járna. Rendes házban kényelmesen elférni, meg nemtom hát na, olyan mint a filmekben:) Olyan nyugis, békés, nem feszengős. :)
2018. dec. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%
*szal az az idill lenne, amit az emberek keresnek.
2018. dec. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
"Mindenki hibás, csak saját magunk nem" gondolkodásmódon való sikeres módosítás.
2018. dec. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%
Nekem is a létbiztonság jutott eszembe mint a #2-nek, azon kívül az elérhető jövőkép. Sikernek az szokott számítani ha az országon kívül is ismert lesz valaki, mert akkor már jöhet akár az amerikai álom is.
2018. dec. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%
Egy kiló kenyér, ennyi lett a magyar álom.
2018. dec. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Mansour ***** válasza:
55%
A magyar álom az, hogy a szomszédomnak rosszabbul menjen, mint nekem...
2020. aug. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nagy Magyarország becsületes politikusokkal. Na, ez mind csak egy álom.
2021. jan. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!