Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egyetemi végzettség-középiskol...

Egyetemi végzettség-középiskolai érettségi. Kiütközik ez egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Próbáltam tömören feltenni a kérdést. A lényeg, hogy több, mint 2éve ismerjük egymást. Neki diplomaja van, nekem csak érettségim. Jól el tudunk beszélgetni, de az azért más, míg 2ember csak barátkozik. Megvan a testi vonzalom es a lelki kötődés is, viszont tartok tőle, hogy később kiütközne, hogy én kevésbé vagyok tanult. Akinek van ismerőse hasonló felállású kapcsolatban, az írhatna pár sort, hogy okozott e bármilyen nehézséget es ha igen akkor mi volt az.
2010. jún. 27. 14:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, az egyik ismerősöm van majdnem hasonló helyzetben (épp ismerkedik az illetővel) de a családja már fenntartásokkal kezeli a "kapcsolatot".
2010. jún. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nálunk nem jelent semmilyen gondot sem. Én jogász vagyok, ő pedig ruhaipari szakképzőt végzett, és az elmúlt 12 év alatt, mióta ismerjük ezt, azóta nem volt ebből gond.

Ti mennyi idősek vagytok? Mi 37/F a feleségem 33/N

2010. jún. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
24 es 26 évesek vagyunk.
2010. jún. 27. 14:13
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz belőle gond, mert ilyen fiatalon azért a szerelem sokkal erősebb tud lenni, mindennél. Hajrá, én szurkolok nektek!
2010. jún. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez konkrétan nem ütközik ki.

Ami igen: ha ő színházba menne, te moziba, ha teljesen eltérő könyveket olvastok, ha egyikteknek van igénye a tanulásra, művelődésre, a másiknak nincs.

Például a párom által elolvasott "legkomolyabb" könyv a Galaxis útikalauz volt, ez engem nagyon zavar. Szinte büszke rá, hogy ő sosem olvasta el a kötelezőket.

Vagy például csak akciófilmeket, vígjátékokat tud élvezni. Rávettem néhányszor olyan filmek megnézésére, ami elgondolkoztat egy kicsit, volt, ami tetszett neki, csak épp a lényeget nem értette, volt, amit halálosan unt.


Ezek a dolgok problémásak valójában. Na most ez nem iskolázottság kérdése, csak jellemzően az érdeklődőbb emberek tovább tanulnak, akik nem azok, azok hamarabb elmennek dolgozni. Persze kivételek mindig vannak.


Tehát elég csak erre figyelned, ha ilyen téren nincs nagy differencia, akkor ne aggódj, minden rendben lesz. :)

2010. jún. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Cass90 ***** válasza:

Hosszú távon tényleg zavaró lehet az eltérő érdeklődési kör - hiszen teljesen más környezetben él a másik. Ha hasonló gondolkodásmóddal, célokkal rendelkezők vesznek körül, akkor ugyebár több kapcsolódási pont alakul ki. Egy kapcsolat elején még annyira nagy a szerelem, hogy az emberek nem látják, vagy nem akarják látni az ilyen ütközéseket, de egy idő után szerintem zavaró.


Egyik ismerősöm pld. olyan, hogy neki mindegy ki van mellette -.-' A pasi gyárban dolgozott középsuli után, de a csaj már 3 hónap után unta, attól függetlenül még egy évig együtt voltak, és sikeresen ki is használta a srácot, aki elvitte 70ezerből nyaralni... pff. Na igen...most megint hasonló pasija van - ilyen alkalmi munkái vannak, és hívta ismerősöm is dolgozni (ablak takarítás) - szóval... ami neki a tényleges munkája, az egy egyetemistának pld. csak nyári "kell" meló - elgondolkoztató.


Nem mondom, hogy nem működhet egy ilyen kapcsolat, de míg nem vagy benne egy élethelyzetben nem tudod elképzelni, hogy milyen - pld. az egyetemi életről mesélhetsz, a vizsgaidőszak nehézségeiről, stb. persze a pasi bólogathat, hogy "jó-jó elhiszem" de valójában fogalma sincs, mint ahogy nekem se lenne arról, hogy milyen az ő munkája.

2010. jún. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A férjemnek érettségije és több OKJ-s bizonyítványa van, nekem diplomám, és ha minden jól megy 2-3 éven belül doktorim. 9 éve vagyunk együtt, és semmi bajunk egymással.
2010. jún. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ne misztifikáljuk már a diplomát, nekem van, a feleségemnek nincs, mégis Ő az, aki folyton olvas, sokkal okosabb nálam, büszke vagyok rá.
2010. jún. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A diploma túlmisztifikálásával egyetértek...


Mi párommal reál érdeklődésűek és végzettségüek vagyunk, szoktunk ilyen dolgokról beszélni, szeretünk fizikusos/matematikusos poénokat elejteni, DE rajta kívül kb egy embert tudok, akivel ugyanilyen dolgokról lehet beszélni, és ő a bölcsész barátnőm.


Volt csoporttársaim, hiába fizikusok, tök más az érdeklődési körük, barátnőm meg hiába bölcsész, az ilyen dolgokban teljesen otthon van.


Ugyanúgy ismerek "csak" középiskolát végzett értelmes, intelligens embereket, mint orvosisokat, akikkel egy szót nem tudok beszélni, mert egyszerűen nincs közös témánk, kb mintha nem ugyanazon a bolygón élnénk...


Szóval abszolut nem ezen múlik.

2010. jún. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

nagyrészt kiütköznek a dolgok. van példa erre is, arra is.

pl. van egy nagyon jó barátom. emberileg tök jó srác, asszem csak szakmája van. talán érettségije is.

de nagyon érdeklődő, szeret olvasni, rengeteg dologhoz ért, lehet vele dumálni kb mindenről.

még engem is meglepett, mikor először találkoztunk.


persze van olyan is, hogy egy műszaki doktornak én mondtam el, hogy hogy kell feltenni a szekrényre az ajtót, bölcsész létemre. persze utána nem látta be, hogy nekem volt igazam...

2010. jún. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!