Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Érettségi + Üzleti asszisztens...

Érettségi + Üzleti asszisztens végzettség elég egy kocsma nyitásához?

Figyelt kérdés
Ha én lennék a vállalkozó, és ezek a végzettségeim. És, ez esetben a pultosnak kell-e szakképesítés? Több helyem voltam már pultos, és csak egy helyen volt a tulajnak szakképesítése, a többieknek nem. Még akkor nekem sem volt csak érettségim.
2010. aug. 19. 19:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
Hát inkább vendéglátós végzettségre van szükség, de fene se tudja milyen a jelenlegi szabályozás. Szerintem akár végzettség nélkül is üzemeltethetsz.
2010. aug. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Végzettség nélkül nem csak úgy lehet, ha a pultosnak van végzettsége? Az nem lenne jó, mert akkor kapásból kettő kellene. :(
2010. aug. 19. 19:39
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha már úgyis nyitni akarsz egyet akkor konzultálj egy jogásszal. Ő pontos választ fog adni midnen kérdésedre és mindenképp szükséged lesz egyre.
2010. aug. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igen, már gondoltam rá, de nagyon sokat kell fizetni azért is, amiért elmondja. Anyukámnak volt egy ilyen beszélgetése, más témában.

Arra gondoltam, hogy a működési engedélyt az önkormányzatnál adják, megkérdezem ott, hátha tudják, de mivel az legközelebb hétfőn lesz, gondoltam addig megkérdezem itt.

2010. aug. 19. 20:06
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
A jogászon ne spórolj, nagyon megszívhatod ha nem kéred ki a véleményét. Minden ember azt hiszi hogy tud ő szerződést írni meg hasonlók aztán utána megszívja. Ne érts félre, nem vagyok jogász, nem reklámot akarok neki csinálni, de hidd el hogy szükség van rá.
2010. aug. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Persze. :) Nem úgy gondoltam, hogy egyáltalán nem kell. Csak, hogy a végzettséggel legyek tisztában, ahhoz nem, mert ennyit is elég jó pénzért mond el, pedig tud rá válaszolni más is. A szerződésekhez, hasonló dolgokhoz én is kikérném a véleményét, segítségét.
2010. aug. 19. 20:19
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Igazából, ha van türelmed, keress egy online törvénytárat és keress rá az említett dologra. Nem lesz könnyű megtalálni, de ha kitartó vagy sikerrel jársz. Az persze más kérdés, hogy értelmezni is sikerül e, ugyanis a legtöbb jogszabály elég kacifántosan van megfogalmazva.
2010. aug. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Megpróbálom. :D

Köszi, ez eszembe se jutott.

2010. aug. 19. 22:39
 9/13 anonim válasza:
ha te vagy a vállalkozo,akkor az alkalmazottadnak kell csak szakirányú végzetség,neked nem!
2010. aug. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
De akkor az alkalmazottnak mindig ott kell leni, én nem lehetek magamban pultsos. Nem? Mármint, ha én vagyok a vállalkozó?
2010. aug. 22. 18:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!