Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A pesti emberek szerintetetek...

A pesti emberek szerintetetek lenezik a videkieket? Sok embertol hallottam mar ezt, de a gyakorlatban is igy van?

Figyelt kérdés
2018. dec. 11. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Ezt így általánosságban nem lehet mondani, de vannak akik nagyra vannak azzal hogy pestiek, igen.
2018. dec. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 klopusz ***** válasza:
92%

Normális ember senkit sem néz le.

Lényegtelen a lakóhely, a származás, szín, akármi.


Az, hogy valaki pesti, legtöbbször "odaszületés" kérdése, ettől senki nem lesz jobb, vagy rosszabb.


Szóval szerintem nem a Pest kontra vidék esetleges ellentét a probléma, hanem a normáliskontra bunkó ember.

2018. dec. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sosem tapasztaltam ezt, de nyilvánvalóan rengeteg pesti van, aki lenézi a vidékieket és rengeteg vidéki, aki lenézi a pestieket. Az ember már csak ilyen.
2018. dec. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Pesti vagyok, nem nézem le a vidékieket. Én is ugyanúgy születhettem volna egy száz fős faluba.
2018. dec. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább úgy tapasztalom, hogy állandóan a vidékiek hozzák föl ezt a témát, és ők nézik le a pestieket.

Biztos van ilyen pesti is, csak nem kerül elém.

2018. dec. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
84%
Szerintem valakit lenézni amiatt ahogy kinéz (ahogy "született") vagy ahonnan származik, a legnagyobb sötétség a világon. Nem ezek alapján ítélünk meg - vagy kellene hogy megítéljünk-embereket, de a kérdésre válaszolva én pl budapesti vagyok, de imádom a vidéki embereket!
2019. jan. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szabó Ádám2 ***** válasza:
51%

Én Budapesten lakom, és vidékről származom. :) Budapesten is vannak rokonaim.

Azt kell, hogy mondjam, hogy a Budapesten lakó rokonaim sajnos lenézik a vidéki embereket. Egyszerűen felsőbbrendűbbnek tartják magukat náluk. Nagyon sajnálom.

Engem nem néznek le, mert én szót értek velük.

Azért nagyképűek és arrogánsak, mert ők diplomásak, menő helyekre járnak, amiket a vidékiek nem engedhetnek meg maguknak, a környezetvédelemről, meg a divatokról többet tudnak náluk. Stb.

Szerintem a fő probléma a hozzáállásukban van. Az, hogy türelmetlenek más emberrel, és nem hajlandóak meghallgatni, például egy egyszerű vidéki bácsit, hogy ő neki milyen tapasztalatai vannak az életében, és hogy ő hogyan érez bizonyos dolgokkal kapcsolatban. Hanem csak a maguk kis világával törődnek, meg azzal, hogy nekik minden frankó legyen. Főleg az anyagiak terén.

Egyébként nem tanultabbak, vagy műveltebbek, mint az átlag magyar ember. Csak szépen elő tudják adni magukat, meg jó a beszélőkéjük. Ha belekérdeznél náluk pl. egy történelmi vagy irodalmi témába, akkor valószínűleg nem is tudnának hozzászólni ahhoz. Van diplomájuk, de azon túl nem szeretnek olvasni sajnos. :D Rohadtul nem érdekli őket a műveltség, ha már itt tartunk.

2022. júl. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt mindenki lenéz mindenkit.

A városi beképzelt a vidéki szerint - a vidéki paraszt a városi szerint.

Az egyetemista lusta a szakmunkás szerint - a szakmunkás paraszt az egyetemista szerint.

A fiatal tiszteletlen a nyugdíjas szerint - a nyugdíjasnak minden jár a nyugdíjas szerint.

Megy itt az ellentétek minden szinten.

2023. febr. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!