Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Te mit teszel a környezeted,...

Te mit teszel a környezeted, a Földönk megóvásáért?

Figyelt kérdés

2019. jan. 2. 11:34
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
90%

Nem vásárolok bolti élelmiszernek csúfolt vackokat, hanem magam termelem (bio módon), ami elengedhetetlen. A lehető legkevesebb csapvizet használom, inkább a kút-, vagy az esővizet preferálom. Minimálisra csökkentem a gépkocsi használatot. Minden háztartási gépem, berendezésem energiatakarékos, s amit csak lehet, napelemről működtetek. Nem szántok, nem forgatom a talajt, hanem takarásos módon elősegítem a humuszképződést, mert a talajok, a termőréteg pusztulása mai termelés rákfenéje. A házam is vályog, ha egyszer majd lakhatatlanná válik, az üvegtáblákat kivéve) hulladék nélkül visszaolvad a környezetbe. Szinte 0-val egyenlő a szeméttermelésem. Amit lehet komposztálok (még a szomszédok is idehordják), vagy megetetem az állatokkal. Rakétakályhával tüzelek, ami ma a leghatékonyabb tüzelési mód. Olyan gallyakat, rőzsét használok fel, (szinte hamu és füst nélkül, mert az is elég) amit mások kihordanak a szemétre. Ha nem röpködnek mínuszok, a szennyvíztermelést sem erőltetem a benti Wc használatával.

Tovább ois van, mondjam még? :-))

2019. jan. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
56%
A közkút nem veszélyes? Lehet, hogy naív a kérdésem, de ha nem kérdezek, nem tudok többet. Van-e minőségi különbség a közkút és a házba bevezetett csapvíz között? Egy hálózatról működnek?
2019. jan. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
23%

hatos vagyok


Látom, mindenkit lepontozott vki erre járó. Gondolkoztam a miértjén. Valószínűleg azért nem találta elég hasznosnak a válaszainkat, mert a legfontosabb, leginkább környezetünket és jövőnket védő döntést, az átállást a vegetariánus étkezésre, nos, ezt nem írtuk ide.


Most pótolom.

2019. jan. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Moon_Walker ***** válasza:
19%

Én nem sok mindnent, csak ami a kultúra része. (nem szemetelek. kb. ennyi)


A lakossági szennyezés az összes 20%-át teszi ki globálisan.

Nos ezt elosztva, az emberiség egyedszámával, kijön, hogy az egyén semmit sem tud tenni.

Üzlet az egész... parasztvakítás.

2019. jan. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
70%
Miért, lakossági szennyezésen kívül milyen szennyezés van még????? Attól hogy nem te a saját kezeddel dobod ki a szemetet, az ún. ipari szennyezés is miattunk van. Neked termelik az áramot, neked szállítják az árut, neked gyártanak bármit is, miattunk mennek a repülők.
2019. jan. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Én igyekszem kevesebb szemetet termelni, kevesebb terhet róni a környezetre. Gondolkodtam, min változtathatnánk még, ez ihlette a kérdésem.

A csoki csomagolása, a dohány csomagolása, a wc papír csomagolása, fogkrémes tubus, mosogatószeres flakon ill a használt macskaalom és a kutyakaki a szemetünk. Lehet, van még, csak most ennyi jut eszembe és ez a rendszeres.

Mindenből igyekszem papír csomagolásút, vagy csomagolásmenteset venni. A víz nem folyik feleslegesen, ételt nem dobunk ki, nincs 30 fok télen a házban, takarékos égőink, háztartási gépeink vannak (hűtő, mosógép, szárítógép), Ahová tehetem, biciklivel vagy gyalog megyek.

A vegyszerek elkerülése sem mellékes.

Plusz pont, hogy így sokkal egészségesebben és olcsóbban élünk.

Szerintem igenis fontos az, hogy mit tesz az egyén. A kereslet-kinálat elve áll. A fogyasztók mi vagyunk, Te is vagy.

A légszennyezés viszont más tészta. Annak megállításához, lelassításához tényleg porszemek vagyunk (szerintem).

Tervben van, hogy fúrott kútvízzel öblítődjék a wc (pottyantós budi a halálom), az legyen kinn az udvaron is, valamint napelemet is szeretnénk.

2019. jan. 7. 11:25
 17/23 anonim válasza:
27%

*megjön a tapló, aki legalább őszinte, és nem ír ömlengő kisregényeket*

Ha nem szarok, akkor a falbaépített wc tartály kis gombját nyomom meg.

2019. jan. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
58%
Látom, némelyek elkenik a felelősségüket. Persze ez a gyenge próbálozásuk nem menti fel őket a következmények alól.
2019. jan. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
40%

Személyes tapasztalatok:


1. Vásárlás: tojást, pékárut,zöldséget, gyümölcsöt a helyi termelőknél, vásárcsarnokban vásárolok, viszek saját tojástartót, többszörhasználatos zacsit. Ha nem lenne nálam zacskó, a kapott zacsit még 2-3 alkalommal felhasználom.



2. Italok: mindenhova kulacsomban viszem az otthoni csapvizet, ha kifogy utántöltöm. Kávét saját zárható kis termoszomba kérek, üdítőt ritkán veszek, de a palackot mindig szelektálom.



3. Egyetem miatt sok a PAPÍR: ezért mindent kétoldalasan nyomtatok (ha lehet, egy lapra 4 oldalt is), és festéktakarékos üzemmódban, így kb feleannyi energia és erőforrás kell. A megmaradt nyomtatványok hátoldalára szoktam írogatni, jegyzetelni, vagy négy darabra vágom és a "tiszta" fele noteszlap lesz. Utána megy csak a szelektívbe.



4. Takarékosság: a villanyt nem égetwm feleslegesen, ha nem szükséges nem kapcsolom fel 10 másodpercre. Fogmosáskor és a rövid zuhanyzás idején a szappanozáskor mindig elzárom a vizet. A zuhanyzóban mindig ott wgy vödör. Amibe az összegyűlt vízzel naponta kb 2 alkalommal lehet leönteni a wc-t. Nem ciki!!


Éjjelre, meg amikor nem vagyok otthon, letekerem a fűtést, amúgy sem fűtök nagyon melegre



5. Pesten mindenhova tömegközlekedéssel megyek, ha vidékre megyek haza, az esetek legnagyobb többségében vonattal, kényelmesen megyek haza.



Én egyelőre ennyit tudok tenni a legtöbbet. Szerintem ez az a minimum, ami nem telik nagy erőfeszítésébe és kellemetlenségébe senkinek. Ajánlom mindenkinek, egy hét után sikerélmény garantált!

2019. dec. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
28%

Én jelenleg ott tartok, hogy nylon zackot már abszolút nem használok, papír zsebkendőt leváltottam textilre, van fém palackom, a gyümölcsöket piacon vásárolom, a magokat pl mogyorót a Lidlben Mivel ott lehet kimérősen venni, az alap élelmiszereket szintén kimérősen veszem (tészta, rizs, egyéb köretek, zabkása, müzli, cukor só), tusfürdő helyett szappant használok, dobozos sampon és balzsam helyett a lushban kapható szilard sampont es szilard balzsamot veszem de még persze vannak tervek.

Ajánlani tudom a vászonzsákos lány youtube csatornát

2020. jan. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!