Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy reagált arra a környezete...

Hogy reagált arra a környezeted, hogy nem szoptatsz/szoptattál?

Figyelt kérdés

Tehát szülészeten a nővérek, orvos(ok) , családod mit szóltak ahhoz, hogy nem akarsz szoptatni vagy nem tudsz szoptatni akár egészségügyi okok miatt?

Ha kértél tejapasztó gyógyszert, arra tett valamilyen negatív megjegyzést az orvosod?


Elítéltek vagy elfogadták a döntésedet/ helyzetedet és nem avatkoztak bele? Számon kérte valaki rajtad, hogy ugyan miért nem anyatejjel táplálod a gyereked?


Kérem csak az írjon választ akinek van tapasztalata illetve érintett ebben a témában.


Előre is köszönöm a válaszokat.



2018. dec. 18. 21:56
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Mivel senki nem kérdezte meg hogy szülje e még helyettem a gyermekek,senkinek semmi joga beleszólni a döntésembe,abba ped8g pláne nem ha nem tudok szoptatni,nincs tejem stb .

11honapja szültem (csaszarral) nem én akartam de muszaly bolt mert nem fordult be,A babam annyira lusta volt h 6 óránként kelt fel enni de azt is úgy hogy szívott párat és aludt is vissza ,3 án próbáltuk ébresztgetni,De nem érdekelte h éhen marad ..ebbe most ki mit szóljon bele? Mindenki úgy csinálja ahogy akarja ,senkinek sincs joga beleszólni a másik dolgába,döntéseibe...

2018. dec. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a kórházban szoptattam.Nem szerettem volna senkinek az orrára kötni,mert akkor be kerül a záróba,meg csúnyán bántak volna velem,szóval nem. Meg próbáltam erőltetni,hogy hátha,de nem! Aztán mikor hazamentünk egyszerűen adtam tápszert,és annyit mondtam elapadt.Nem forszírozta senki.
2018. dec. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Aki nem tud szoptatni, azt szerintem másként ítélik meg, mint ha valaki nem akar. Nekem nehezen ment a szoptatás mindkétszer, de azért megpróbáltam, 3-4 hónapig ment. Szerintem fontos a babának az anaytej, én ezért szoptattam, amúgy egy kínlódás volt. Én azt elítélem, aki eleve meg sem próbálja a szoptatást.
2018. dec. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem császárral születtek az ikreim, 4 hetesek. A korhazban próbáltam szoptatni, de 2 babát egyszerre lehetetlen, azt pedig nem tudtam elviselni, hogy a másik addig sír. Illetve nagyon kisebesedtek a mellbimbóim, rettenetesen fajtak. Amíg benn voltunk kórházban, be sem indult a tejem. Hatalmas veszekedés árán (nyilatkoznom kellett írásban, hogy nem szoptatok) kaptak tapszert a babák. Én addigra teljesen megzuhantam lelkileg. Amint hazajöttem, beindult a tejtermelés, néhányszor még próbáltam kínálni a babáknak, de nem érdekelte már őket. A dokim nem írt fel gyógyszert, az első reakciója elég lekezelő volt, végül azt mondta, hogy próbáljam jegelni, hideg vízzel borogatni a melleimet, S ha ez nem válik be, akkor ad receptet. Végül nem kellett gyógyszer, eleg

2018. dec. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, véletlen előbb elküldtem. Szóval elég volt nekem a borogatás.

Nem érdekel, mit mond a környezetem. Simán kiosztom, ha valaki ítélkezni mer.

Cserébe a gyerekeim kiegyensúlyozottak, szépen fejlődnek, én sem stresszelek a szoptatáson.

Ne foglalkozz vele, hogy ki mit mond, tégy belatasod szerint! 😊

Boldog babázást kívánok!

2018. dec. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!