Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szívesen élnétek abban a korban?

Szívesen élnétek abban a korban?

Figyelt kérdés
L.M. Montgomery könyvei, és az azokból készített filmek, sorozatok (Anne, Váratlan utazás stb.) nagyjából az 1890-19010-es időszakban játszódnak Kanadában. Olyan szép a könyvekből, filmekből az az élet, amibe bepillantást nyerhetünk. Szívesen éltetek volna akkor? A mai rohanó világunkból úgy érzem hiányzik az a nyugalom, béke, a család központi szerepe, az az értékrend, amit akkor követtek. Ti hogyan látjátok mindezt?

2019. jan. 5. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak annak hiányzik, aki nem tesz érte. ;)

Inkább a 20-as években élnék, de mindenképpen ezt a korszakot is megnézném, már csak azért is, mert Kanada gyönyörű.

2019. jan. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy hétre megnézném, de hosszabb távon tuti nem.
2019. jan. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

Biztos hogy nem. A nők még mindig jogok nélkül éltek. Nem igen tanulhattak, nem igen dönthettek a saját életükről. Kösz nem, nekem van saját akaratom, nem csak egy báb vagyok.

Hidd el ha abban a korban élnél 99% hogy nem ilyen kiskirálynő lennél mint ahogy ezekben a könyvekben van. A beledet is kidolgoznád 8 gyereket szülnél és még ezután is semmibe vennének. Ha neked ez kell akkor menjél éljed azt az életet.

2019. jan. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Metionin ***** válasza:
77%
Tuti hogy nem. Nagyjából azért amit az előttem lévő írt, nőként kb. egy eszköz lennék aki otthon főz meg gyereket szül. Btw a méreteim miatt az is lehet hogy rögtön az első szülésbe bele is haltam volna.
2019. jan. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%

Kanadát ma is meg lehet nézni, a húszas években élni azonban csak a korabeli mentalitással lehet boldogan. És főleg úgy, ha elfelejted a jelen eredményeinek eszközeit.

Azért megnézném én, abban a korban élve hányszor nyúlkálsz a zsebedbe a telódért, vagy próbálsz keresni netet.

2019. jan. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%

Nem bírnék élni a megszokott kényelem nélkül.


Az otthoni, családi béke viszont csak rajtad múlik, nem a koron :)

2019. jan. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!