Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Melyik korban, azon belül...

Melyik korban, azon belül melyik országban élnétek szívesen?

Figyelt kérdés
Volt egy-két ilyen kérdés, de érdekelnének további válaszok is. Vajon ti mikor élnétek ott és akkor, és miért? :) Mi az ami vonz az adott korban, művészet, divat, történelem, politika? Én 1920-as évek Párizsában élnék, a pezsgő irodalmi élet, jazz, társasági élet.

2017. máj. 14. 14:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%

Az 1100-as években, itt, a Hazánkban. Esetleg Angliában, ugyanabban az időszakban.


A fent említett időszak csak egy jó példa volt, mert sok egyéb kort is "kipróbálnék".

2017. máj. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
65%
Elnézést, lemaradt: az Egész vonz... Művészet, történelem, emberek, természet....
2017. máj. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
65%
fú, nekem is sokféle van:) középkori anglia, skócia. megnézném milyen volt az első amerikai telepeseknek, de lettem volna észak amerikai indián is. a történelem vonz, a szabadság, a veszély, a kaland. lettem volna brit felfedező is, aki afrikába megy expediícióra; itt szintén a kaland meg a kihívás miatt.
2017. máj. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
42%
Nem élnék, mert elég húzós lenne egy vakbélgyulladásban meghalni, de szívesen szétnéznék Jézus idejében, hogy mit varázsolt a csávó.
2017. máj. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
49%

Kora középkor Angliában, Franciaország 1800-as évek, Viktoriánus Anglia, 1800-as évek Amerika, 1950-'60-'70-es évek USA

De szívesen lettem volna vándorló ősmagyar is, megnézném Japánt is 1900 előtt bármikor.

2017. máj. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
57%

Úgy érzem kicsit romantizáljuk azokat a korokat amikben nem éltünk és nem volt szerves részünk benne. Kétlem, hogy bármelyikőtök szívesen élne egy feudális rendszerben.

Esetleg az antibiotikum széleskörű elterjedése előtt.

Jól érzem magam a mai Magyarországon, a világ privilegizált felső 15%-ában, középosztályú európaiként, szabad gondolkodó, iskolázott emberként.

2017. máj. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
45%
Basszus #6, ne legyél már ilyen ünneprontó, ez csak egy elméleti kérdés.
2017. máj. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
49%
1970-es 80-as évek olaszország
2017. máj. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
44%
#7 Pontosan, hogy én ünneplem korunk kulturális vívmányait és éltetem őket elvágyódás helyett. Ha megengeded vitába szállnék veled, hogy ki az ünneprontó. ^^
2017. máj. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Valóban minden kornak megvan a maga hátránya, például az egészségügy viszonylagos fejletlensége, de sok olyan motívum és jellemző van ami manapság már nem található meg, vagy csak nagyon szűk rétegben. Vagy azért mert a történelemből hiába tudjuk felszínesen az adott eseményt, de át élné az ember azt a szakaszt ami számára a legizgalmasabb, mert mégis más elméleti síkon, vagy gyakorlatban is megtapasztalni a történéseket. De persze ez tudomány szempontjából lehetetlen. Ne haragudj, de azért Magyarországot a felső privilegizált 15%-ba sorolni kissé túlzás, hisz a félperiféria országai közé tartozunk, és a társadalmunk sem él a középosztály szintjén, európai viszonylatban persze.
2017. máj. 14. 17:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!